Odnese krizi Zbrojovky trenér Polách? Uvidíme, co přinesou nejbližší dny. Z boje neutíkám, hlásí

Odnese krizi Zbrojovky trenér Polách? Uvidíme, co přinesou nejbližší dny. Z boje neutíkám, hlásí

Krize brněnské Zbrojovky nebere konce. Béčku pražské Sparty fotbalisté zpod Špilberku podlehli 2:3 a ve čtyřech jarních zápasech získali pouze dva body. Celek, který na startu sezony vyhlásil boj o návrat do nejvyšší soutěže, tak na první Duklu ztrácí již 13 bodů. “Je to zmar,” posteskl si před kamerami České televize Roman Potočný, jenž dal obě branky svého týmu.  

Zbrojovka před reprezentační pauzou překvapivě prohrála 1:3 v Chrudimi, proti rezervě pražské Sparty si tak chtěla zlepšit reputaci. To se ale ani zdaleka nepovedlo. Namísto aktivního vstupu do zápasů Brňané po 36 minutách prohrávali 0:2.

“Naše začátky jsou hrozné. Jsme bohorovní, nedokážeme se soupeři držet krok,” vyjmenovával problémy brněnského celku Potočný.

DUKLA S RADOU NA STŘÍDAČCE USPĚLA V JIHLAVĚ A POJISTILA SI PRVNÍ MÍSTO. VLAŠIM ZDOLALA PŘÍBRAM A PŘIBLÍŽILA SE BARÁŽOVÝM POZICÍM

Špatných začátků si je vědom i trenér Tomáš Polách. “Poslední zápasy nás provází to, že inkasujeme rychlé góly z jednoduchých situací. Tým je hlavou dole,” líčil v rozhovoru pro Českou televizi. “Trápíme se v útoku i v obraně. Na jedné straně góly nedáváme, na té druhé lacině inkasujeme. To jsou věci které nás nás sráží.”

Zbrojovka v prvním poločase obdržela dvě branky po rychlých akcích sparťanských mladíků. Nejdříve se prosadil Daniel Michl a na 2:0 zvýšil Radek Šiler. “Nechci, aby to znělo jako výmluva, ale kluci ze Sparty v prvním poločase hráli opravdu dobře. Skvěle nás dostupovali a nepustili nás téměř do ničeho,” uvedl Potočný.

Právě bývalý hráč Teplic, Baníku nebo Liberce v závěru první půle vystřelil Zbrojovce naději, když nachytal skvěle chytajícího gólmana Jakuba Surovčíka střelou zpoza vápna. “Moje střele z hranice šestnáctky tam zapadla, ale jinak jsme z brankáře udělali hráče zápasu. Hlavně ve druhé půli nám chybělo trochu štěstíčka. Dali jsme břevno, ale míč jsme do branky prostě nemohli dostat,” litoval Potočný, jenž se v úplném závěru prosadil podruhé. V nastavení už ale pouze korigoval na konečných 2:3.

ZMIZÍ VYŠKOV Z FOTBALOVÉ MAPY? VE HŘE JE I PŘESUN KLUBU, PŘIZNÁVÁ PO NEÚSPĚŠNÝCH JEDNÁNÍCH O STADIONU GENERÁLNÍ MANAŽER ZBOŘIL

Zbrojovka před sezonou patřila mezi hlavní adepty na postup. Nepovedený start jara ji ale předsezonní cíl vzdaluje. “Tabulka je extrémně namačkaná. Na první i poslední místo jsme před tímhle zápasem měli devět bodů. Musíme ve zbytku sezony zabrat a doufat, že se dostaneme alespoň do baráže,” prozradil brněnský plán na poslední kola Potočný.

Otazkou je, jestli se zbytek sezony bude týkat i trenéra Polácha. “Samozřejmě vnímám, že nedokážeme naplňovat cíle, které jsme si před sezonou vytyčili. Je možné, že nejbližší dny něco přinesou,” řekl v odpovědi na otázku možného odvolání.

“Když jsem tu funkci bral, říkal jsem že do toho jdu se vším všudy. I za cenu toho, že mě odvolají. Nyní nejsme v dobré situaci, ale já z ničeho neutíkám. Nikdy jsem to takhle neměl,” dodal bývalý výborný tvůrce hry, který svou hráčskou kariéru spojil kromě Brna také s celkem 1. FC Synot.

Zdroj: FC Zbrojovka Brno