Potrestaný Rada přiznal: Těžký je teď pro mě každý den. Jeho Dukla vládne druhé lize

Potrestaný Rada přiznal: Těžký je teď pro mě každý den. Jeho Dukla vládne druhé lize

Určitě byl uvnitř náramně spokojený. Aby ne, Dukla vyhrála páteční druholigový zápas v Jihlavě 2:1 a je jasné, že i po 20. kole povede tabulku. Trenér Petr Rada sice před novináři přiznal, že jeho tým udělal dobrý výsledek, jinak ale vypadal bez energie. „Jsem dost vyčerpanej psychicky. Pro mě je teď těžký každý den,“ uvedl.

Na známém zkušeném kouči se podepsala kauza kolem jeho výroku na adresu trenéra Zbrojovky Brno Tomáše Polácha. Za poznámku "ty zoufalej cikáne" vyfasoval od disciplinárky trest zastavení činnosti na osm měsíců a k tomu tučnou pokutu. Zatím ale není trest pravomocný, tak může kouč na lavičku Dukly dál. Navíc se proti vrdiktu odvolal.

Zmíněný trest jej ale zjevně zasáhl. Rada tvrdil, že si s trenérským kolegou Poláchem vše vysvětlil hned po utkání a vysoký flastr jej zaskočil. Padla slova i o možném konci kariéry, což kouče bolí zvláště ve chvíli, kdy s Duklou mašíruje směrem k nejvyšší soutěži.

„Celkově jsme odehráli asi nejpovedenější zápas na jaře. Hráli jsme kombinačně, aktivně, šli jsme za vítězstvím,“ poděkoval nejprve svým svěřencům za výkon v Jihlavě, i když si myslel, že měla být Dukla produktivnější.

Zmizí Vyškov z fotbalové mapy? Ve hře je i přesun klubu, přiznává po neúspěšných jednáních o stadionu generální manažer Zbořil

Novináře po utkání zajímalo, proč energický kouč nešel s týmem poděkovat fanouškům za podporu. „S fanoušky slavit nechodím. Ještě nejsme tam, kde chceme být. Hráči ať tam jdou, to je správný, já ale jen na dálku zatleskám. Jsem dost vyčerpanej,“ přiznal Rada.

S fyzičkou to ale nemá co do činění. „Kdybych měl dobrý kolena, klidně bych mohl hrát. Věk ale nejde zastavit, obdivuji Míru Koubka,“ složil poklonu nejstaršímu kouči v české nejvyšší soutěži. „Tlak na mě je hodně silný, ale nebrečím, nestěžuji si,“ dodal s tím, že rád využil reprezentační pauzy, kdy bedlivě sledoval, jak si národní tým povede pod taktovkou nového trenéra Ivana Haška. „Držel jsem palce našim, ale přiznávám, že teď je pro mě těžký každý den,“ doplnil.