Rasismus ve Španělsku. Na mistra světa pokřikovali, že je opice. V Getafe uráželi i hráče romského původu

Rasismus ve Španělsku. Na mistra světa pokřikovali, že je opice. V Getafe uráželi i hráče romského původu

Nechutné urážky a rasistické útoky zasáhly sobotní zápas španělské ligy mezi Getafe a Sevillou. Duel byl kvůli chování domácích fanoušků na několik minut přerušen, hrubiáni uráželi Marcose Acuňu. Na rasově motivované urážky z publika si po utkání stěžoval i trenér Sevilly Quique Sánchez Flores, jenž v minulosti v Getafe několikrát působil.

Rozhodčí zápas přerušil v 68. minutě a znovu ho zahájil až poté, co hlasatel na stadionu fanoušky vyzval, aby se zdrželi rasistických a xenofobních urážek. Podle zápisu o utkání pokřikovali na argentinského mistra světa mimo jiné, že je opice.

O jiných incidentech se sudí nezmínil. Sánchez Flores si ale postěžoval, že se stal terčem urážek kvůli svému romskému původu.

Rasistické urážky slyším každý druhý zápas, tvrdí bouřlivák z krajského přeboru. Pivo mu chutnalo i před zápasem

Sevilla, která v Getafe zvítězila 1:0, rasistické chování domácích fanoušků odsoudila. Přerušení zápasu a napomenutí diváků schválil také kouč Getafe José Bordalás. Podporu na sociální síti X vyjádřil i brazilský fotbalista Vinícius Júnior, který je v dresu Realu Madrid terčem rasistických urážek opakovaně.