Porážka se Spartou? Nedostáváme normální góly, kroutil hlavou trenér Dynama nad zkratem brankáře

Porážka se Spartou? Nedostáváme normální góly, kroutil hlavou trenér Dynama nad zkratem brankáře

Statečný výkon Dynamu České Budějovice na body v nedělní ligové bitvě nestačil. Porážka 0:1 jihočeský tým hodně bolela, tým srazila na kolena hrubka brankáře Janáčka z první půle, kterému hloupě proklouzla do sítě rána Birmančeviče. „My nedostáváme normální góly,“ povzdechl si Jiří Kladrubský, asistent trenéra Českých Budějovic.

Po reprezentační přestávce se čekalo, jak Sparta zvládne duel na půdě posledního celku tabulky. Žádné galapředstavení Letenští nepředvedli, ale tři body získali. A to díky šťastné trefě Birmančeviče. V tu chvíli měla Sparta vyhráno, od Dynama nedostala gól pořádně dlouho. V součtu s nedělním utkáním neinkasovala s Dynamem už v sedmi ligových duelech v řadě.

„Hráče za výkon pochválím, odevzdali maximum,“ konstatoval kouč, který během hráčské kariéry nastupoval i za Spartu. „Kluci plnili dokonale to, na co jsme se připravovali. Jen mě mrzí ten gól. My nemůžeme dostat normální gól,“ vykládal do kamer O2 TV.

Kladrubský ocenil, že nešťastná trefa jeho tým nezlomila a dál se pral o lepší výsledek. „Kluci dělali všechno, aby to otočili, minimálně aspoň do remízy. Druhý poločas jsme posílili i ofenzivu, hráli jsme odvážně, ale byly z toho jen pološance. Nebylo to dotažené do konce,“ smutník kouč.

Hrubka gólmana pomohla Spartě zpět do čela ligy. Baník zabral, Boleslav vyhrála po divoké koncovce, slaví i Hradec

Zápas herně vypadal tak, jak trenéři Dynama očekávali. „Věděli jsme, že budeme bránit, museli jsme se dobře posouvat, museli jsme mít aktivní blok. Bohužel jsme nedotáhli ani jednu naši situaci. Klukům jsem říkal, že budeme mít maximálně tři pološance, které prostě musíme využít, ale to se nepodařilo. Kluci ale odevzdali všechno, máme se od čeho odrazit,“ věděl Kladrubský.

„Vážně mě mrzí ten inkasovaný gól. Kdyby nás Sparta vykombinovala do kuchyně, nebo to trefili ze třiceti metrů, tak ok. Ale my prostě nedostáváme normální góly,“ zopakoval.

Podobně zklamaný byl i záložník poražených Jan Suchan. „Málokdy je Sparta k poražení, po repre pauze to asi úplně nechytla, takže to mrzí o to více,“ konstatoval po těsné prohře. Vyčítal si, že si lépe neporadil se zakončením. Do střely se tlačil opakovaně. „Moje chyba, mám to trefovat,“ věděl.