Oči v sloup a znechucení. Mbappému se nelíbilo střídání. Kouč se s hvězdou nemazal, pak se pustil do novinářů

Oči v sloup a znechucení. Mbappému se nelíbilo střídání. Kouč se s hvězdou nemazal, pak se pustil do novinářů

Nevěřícně zíral na tabuli s číslem, televizní kamery zachytily, jak Kylian Mbappé obrátil oči v sloup a znechuceně kráčel ze hřiště během utkání v Marseille.  Hvězdě PSG se v 64. minutě z placu evidentně nechtělo a byla naštvaná. Když novináře po utkání zajímalo, proč hráče střídal, reagoval trenér pařížského klubu Luis Enrique podrážděně. „Nezajímá mě, co si myslíte o mých rozhodnutích. Vaše dotazy jsou nudné,“ zaútočil v rozhovoru pro televizi po utkání.

Nervozita roste s blížícím se koncem sezony. Mbappé má podle všeho nakročeno do Realu Madrid, kam z Paříže odejde jako volný hráč. Oficiálně ale nebylo nic potvrzeno, tak se hlídá každý krok hvězdy, emoce vyvolává každé gesto, které obletovaný hráč udělá.

A v neděli večer v duelu gigantů mezi Marseille a PSG byl ostře sledovaný znovu. Zvláště, když musel v 64. minutě ze hřiště. Trenér Enrique jej za hromového pískotu vystřídal. Hráči samotnému se to nezamlouvalo, jako by ani nechtěl věřit, že vidí své číslo a jde ze hry… Z trávníku se poroučel se zjevnou nechutí.

Proč to trenér udělal? „Je to taková nuda, tyhle vaše opakující se otázky. Je to stejná nuda, jako když si každý den pouštíte stejnou hudbu. Jsem manažer, dělám taková rozhodnutí každý den,“ odpověděl novinářům.  „A budu to dělat až do svého posledního dne v Paříži. Vždy se snažím najít to nejlepší řešení pro můj tým. I když si to třeba nemyslíte, ale to je mi jedno,“ pravil.

Co plánuje Mbappé? V PSG už moje budoucnost ani není téma, nikdo se mnou o tom nemluví, prozradil kanonýr

Jeho slova vyvolala hádky fanoušků na internetu. Řada z nich stála za trenérem. „PSG nic nevyhrává, protože nemá hráče pod kontrolou, klubu vládne Mbappé, to jsem nikde jinde neviděl. Je to skvělý hráč, ale měl by být pokornější. Měl se prostě smířit s tím, že je střídaný,“ napsal jeden z podporovatelů trenéra PSG.

„Minulý týden odehrál 180 minut, další zápas čeká Paříž už ve středu, takže to střídání dává smysl. Kdyby to nebyl zápas proti Marseille, možná by nehrál vůbec,“ doplnil další.

Tým PSG vyhrál 2:0 díky gólům Vitinhy a Goncala Ramose, který ve druhém poločase nahradil právě Mbappého.