Semafor F:NL. Chrudim se plíží za favority, nechtěný ligista táhne Duklu. Červená pro Brno

Semafor F:NL. Chrudim se plíží za favority, nechtěný ligista táhne Duklu. Červená pro Brno
LIGOVÝ SEMAFOR

Velikonoční kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v zásadě potvrdilo trendy, které se na jaře budují. V tomto síle semaforu druhé ligy vypíchneme parádní formu Jakuba Hory, nenápadné tažení Chrudimi i nekončící trápení Zbrojovky.

Červená – brněnská bída pokračuje

3:3 na úvod jara s Duklou? Remíza s favoritem druhé ligy, fajn. 0:0 doma s Táborskem? Nic moc, ale s nepříjemným soupeřem asi dobré. Nicméně výbuch 1:3 v Chrudimi a naposledy opět třígólový nášup od béčka Sparty, to už fanoušci Zbrojovky vydýchávají jen velmi těžko.

Když se k tomu připočtou konflikty s majitelem a neustále dohady o tom, kdo bude teda klub vlastnit, dojdeme k výsledku, že asi žádný z českých klubů se takhle netrápí.

Sparta šla v Brně v pátek do vedení 2:0 po 36 minutách. Naději pro domácí sice před poločasem vykřesal Roman Potočný, ale veškerou snahu otupil druhým gólem v zápase sparťan Radek Šiler.

Žádný z týmů ve druhé lize nemá v posledních deseti zápasech horší formu než Brno. Žádný z týmů nemá z domácích zápasů méně bodů (deset utkání, jedenáct bodů). Prostě totální bída. A hlavně nekončící.

„Věřil jsem, že to zvládneme, teď cítím zklamání z výsledku vůči všem lidem v klubu, fanouškům. Nezbavuju se zodpovědnosti, nenaplňujeme cíle, které jsme před soutěží vyslovili. Ani bodově, ani herně. A já mám zodpovědnost za výsledky,“ smutnil po zápase trenér Tomáš Polách.

Foto: FC Zbrojovka Brno

Oranžová – nenápadná jízda Chrudimi

Moc se o ní nikdy nemluvilo. Chrudim je dlouhodobě tým do středu druholigové tabulky, jsou to mistři remíz. V létě to s ní vypadalo bledě, po pěti kolech byla poslední.

Ale teď? Ten progres je úctyhodný. Velmi solidní podzim a v něm skalpy Vyškova, Opavy či Vlašimi, v zimě vyhraný přípravný turnaj Tipsport liga. Na úvod jara tradiční remíza proti Táborsku, pak prohra se sparťanským béčkem.

Nicméně poslední dva zápasy? Chrudim si smlsla na Brnu (3:1) i o víkendu na Prostějovu (4:2), i když to bylo pořádné drama. Počítají se ale body – a těch mají v Chrudimi dost.

Ve skutečnosti mají čtvrtý nejvyšší počet výher v lize (8), díky čemuž je parta trenéra Radka Kronďáka na pátém místě tabulky a jen dva body od barážových příček. Klobouk dolů!

Foto: MFK Chrudim

Zelená – Hora táhne Duklu za postupem

Jakub Hora se v zimě ocitl v Českých Budějovicích mezi nechtěnými. Kontrakt byl rozvázán a sáhla po něm Dukla. Dobře udělala, Hora do puntíku splňuje význam slova posila.

Třiatřicetiletý borec se okamžitě zařadil do základní sestavy a stal se nepostradatelnou částí týmu. První dva zápasy sice gólově mlčel, nicméně pak?

Čtyři góly ve třech zápasech, třikrát jeho gól rozhodl o třech bodech pro Duklu. Jistě, tři branky padly z penalty, nicméně někdo si k ní stoupnout musí a také ji proměnit. Jako naposledy v Jihlavě, kde penaltou otevřel skóre, nicméně také dal na 2:1 střelou z hranice vápna.

Dukla se i díky němu dostala nejen na první místo, ale také si začíná budovat komfortní náskok. Momentálně má na kontě tři výhry za sebou a 40 bodů, což je o šest více než druhý Vyškov, který se i nadále trápí.

Foto: FK Dukla Praha