Schick v Leverkusenu a v národním týmu? Rozdíl je obrovský! Morávek vysvětlil, v čem je problém

Schick v Leverkusenu a v národním týmu? Rozdíl je obrovský! Morávek vysvětlil, v čem je problém

Leverkusen mašíruje v bundeslize za mistrovským titulem. Po posledním klopýtnutí Bayernu už dokonce trenér Mnichova Thomas Tuchel gratuloval rivalovi, jenž zvládl gólem českého reprezentanta Patrika Schicka otočit zápas s Hoffenheimem na 2:1. Na českého útočníka potom pršela sláva. “Kdo viděl utkání Leverkusenu, tak musí dát Xabimu Alonsovi za pravdu. Patrik Schick je opravdu ve správný čas na správném místě, má vynikající výběr místa," chválil expert Jan Morávek v textu pro Livesport Zprávy.

Hoffenheim dlouho vedl 1:0 a Bayern mohl doufat, že by mohl umazat z bodového manka na první místo. Jenže opak byl pravdou. Leverkusen vyhrál a místo toho doma nebodoval mnichovský gigant. "Obrat Bayeru byl neskutečný. Člověk si říká, že jsou neporazitelní. I hráči Leverkusenu říkají, že když prohrávají, nic to s nimi nedělá, protože věří, že jsou schopni zápas stále otočit. Daří se jim to i díky Schickovým trefám v posledních minutách," má jasno Morávek, který v Německu dlouhá léta působil.

Přitom český útočník dlouhé měsíce laboroval se zraněním a nikdo netušil, v jaké fazoně se vrátí na hřiště. Od chvíle, co naskočil do hry, ale dokazuje, že je ve fantastickém rozpoložení. Dává i klíčové vítězné góly v posledních minutách, což se mu povedlo opakovaně. "Patrik profituje z toho, že Borja Iglesias fakt nevypadá dobře, nepovedlo se mu být plnohodnotnou náhradou za zraněného Victora Boniface, který už je s týmem v tréninku a brzy bude na hřišti. Jsem zvědavý, jestli má Alonso v hlavě variantu, že by Schick a Boniface hráli spolu… Hojně se objevují spekulace o tom, že by Boniface mohl odejít do Premier League. Ptá se na něj více klubů," přemítá Morávek.

foto: © ČTK / AP / Martin Meissner

Jak je tedy možné, že se Schickovi před pár dny nevedlo v národním týmu? I v tomto případě má Morávek vysvětlení a jde s kůží na trh. "Někdo si může říct, proč Patrik nevypadal dobře na reprezentačním srazu. Pro mě je to přirozená věc, když hrajete ve fungujícím týmu, máte za sebou hráče jako Floriana Wirtze s Jonasem Hofmannem, na stranách jsou Alejandro Grimaldo s Jeremiem Frimpongem… To se pak gólové šance vytváří snadno. Leverkusen je navíc prakticky pořád v tlaku, což je asi nejlepší věc, kterou si útočník může přát," naznačuje bývalý hráč Bohemians, proč to Schickovi v německém klubu jde náramně.

V národním týmu je to z pohledu kanonýra Leverkusenu úplně jiné. "Když pak Schick z takového prostředí vypadne a hraje za reprezentaci, kde se k balonu dostane dvakrát za 20 minut a ještě k tomu mimo vápno, dokážu pochopit, že je trochu frustrovaný a vypadá nevyužitě," nabízí svůj pohled Morávek. "Tím ale neříkám, že se to dá omlouvat, protože se mi zase moc nelíbí, když jsou hráči otrávení a dávají to najevo na hřišti. Ale herní rozdíl pro útočníka v Leverkusenu a v české reprezentaci je teď obrovský.”

Schickovi už v Německu gratulují k mistrovskému titulu. Jako první Leverkusenu poblahopřál trenér Bayernu