Jak na Euro? Rozum radí vlakem! České dráhy navýší kapacitu spojů, cesta tak bude dostupnější

Jak na Euro? Rozum radí vlakem! České dráhy navýší kapacitu spojů, cesta tak bude dostupnější

České dráhy (ČD) ve spolupráci s dopravcem Deutsche Bahn (DB) navýší kapacitu spojů z Prahy do Německa v době mistrovství Evropy, které bude hostit od 14. června do 14. července deset německých měst. S německým dopravcem jednají dráhy ještě o dalším navýšení kapacit. Přibude i jeden noční spoj. Český dopravce o tom informoval v tiskové zprávě.  

Zápasy českého národního týmu v základní skupině se uskuteční 18. června v Lipsku a 22. a 26. června v Hamburku. Dráhy proto navýší kapacitu vlaků Berliner na lince z Prahy do Drážďan, Berlína pokračující do Hamburku, Kielu, Flensburgu nebo Lipska. "Z Prahy do Lipska s jediným přestupem v Drážďanech se jede zhruba čtyři hodiny. Do Hamburku nabízíme čtyři přímé spoje denně a další spojení s přestupem v Berlíně na rychlovlaky ICE. Cesta z Prahy do Hamburku trvá necelých sedm hodin," řekl člen představenstva a náměstek ČD pro osobní dopravu Jiří Ješeta.

RYCHLÝ PRŮLOM POD NOVÝM TRENÉREM. REPREZENTACE JE NA TOM V ŽEBŘÍČKU FIFA NEJLÉPE ZA POSLEDNÍ ROK A PŮL

Berliner jezdí za dne do Německa každé dvě hodiny s přepravní kapacitou 8000 míst k sezení. Tuto kapacitu dráhy navýší. ČD také jednají s DB o dalším posílení těchto vlaků. Přidaný noční spoj bude jezdit na trase z Prahy do Berlína a zpět.

O cesty na fotbalový šampionát je podle mluvčího ČD Petra Pošty velký zájem. Cestujícím dráhy doporučují nákup jízdenek s místenkami s předstihem. Jízdenky je u ČD možné koupit s tříměsíčním předstihem, část je podle Pošty zarezervovaná i přes systémy německého dopravce. Jízdenky si cestující mohou koupit přes e-shop národního dopravce nebo v aplikaci Můj vlak. Ceny v případě tarifu Včasná jízdenka Evropa začínají na 387 korunách v případě cesty z Prahy do Lipska a z Prahy do Hamburku na 516 korunách.

V době mistrovství zavádějí německé dráhy DB u mezistátních vlaků povinnou rezervaci místa k sezení při příjezdu do země. Bez ní podle Pošty cestování do Německa v období soutěže Euro 2024 nebude možné. Dráhy při nákupu jízdenky nabízejí bezplatnou možnost rezervace na dané vlaky.

Zdroj: Profimedia