Je to zvláštní manželství tří stran, nevím, jak to dopadne, přiznává Calzona. Pokračování v Neapoli neočekává

Je to zvláštní manželství tří stran, nevím, jak to dopadne, přiznává Calzona. Pokračování v Neapoli neočekává

Neapoli se podařilo v jednatřicátém kole Serie A zabrat. V Monze se týmu SSC podařilo otočit výsledek a po výhře 4:2 byla přerušena šňůra čtyř soutěžních utkání bez triumfu.

Osimhen, Lobotka a spol. jsou po jednatřiceti kolech sedmí a sedm utkání před koncem stále nejsou daleko pohárovým příčkám. Na čtvrté místo, které bude znamenat Ligu mistrů, však ztrácí celek ze stadionu Diega Armanda Maradony deset bodů, což už tedy není málo...

Pokud by však bleděmodrým pomohl papírově snadnější los v příštích dvou kolech (doma Frosinone, venku Empoli), mohli by se chytit a rozjet se k nějaké výraznější pozitivní sérii.

Boloňa nenápadně kráčí za postupem do Ligy mistrů a hlásí: Nečekejte výprodej, nejsme supermarket

"Jsme nuceni jít zápas od zápasu, protože to nezávisí pouze na nás. Musíme i nadále vítězit a udržet si naději, že skončíme na předních příčkách," uvedl pro sportovní platformu DAZN Francesco Calzona, jenž usedl na ostře sledovanou lavičku pod Vesuvem letos v únoru.

I když se musel na své nynější misi zatím sklonit pouze před Barcelonou (1:3) a Atalantou Bergamo (0:3), na prodloužení kontraktu, který běží do konce ročníku, to momentálně nevypadá.

Prezident Aurelio De Laurentiis mu zatím pokračování spolupráce evidentně nenabídl a je možné, že pětapadesátiletý italský odborník zase bude moci myslet výhradně na slovenský národní tým, kterého vede již od srpna 2022.

Neapol ho nechtěla, zájem Cannavara o trenérský post pod Vesuvem ale trvá. Trénoval bych tam i zadarmo, říká

"Určitě nenabídl. Mám smlouvu, která doběhne v červnu a kromě toho jsem vázán ke Slovenskému fotbalovému svazu. Je to zvláštní manželství tří stran, nevím, jak to dopadne, ale Neapol je momentálně můj život. Pokud dojde na nejhorší, chci tu zanechat alespoň pozitivní vzpomínku. Uvidíme, co se stane, nyní je brzy o čemkoliv hovořit," přidal Calzona.

Vrchol jeho dosavadní trenérské kariéry by měl přijít na evropském šampionátu v Německu. V březnu slovenský výběr prohrál s Rakouskem (0:2) a remizoval s Norskem (1:1).