Semafor F:NL: Bednář nakopnul Příbram! Červená pro tři známé adresy, zelená pro nenápadný vzestup Sigmy

LIGOVÝ SEMAFOR

Ani tentokrát FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA nezklamala. Šokující výsledky, dost gólů i změny v tabulce. Výraznější zmínku by si zasloužily (opět) Chrudim či Táborsko, nicméně pro ně se snad najde prostor příště. Po 21. kole chválíme béčko Sigmy i Romana Bednáře, naopak zle je na tom trio známých týmů.

Červená – Zbrojovka, Vyškov, Jihlava – budíček!

Jihlava sice na Moravu úplně nepatří, ale je jí blízko. Šlo by tedy konstatovat, že tato trojice moravských klubů je zatím na jaro úplně mimo.

Kdybychom to brali postupně, Zbrojovka je mimo už dlouhodobě. O její špatné formě i neideální situaci v zákulisí se namluvily stovky slov. Pomyslným odrážecím můstkem měl být domácí zápas proti Prostějovu. Ten se na jaře nejeví úplně zle, ale pořád šel do utkání s cejchem posledního týmu tabulky.

Zbrojovka ale padla, a to ještě dost smutně. Ve třetí minutě nastavení totiž díky penaltě rozhodnul svou druhou brankou v zápase Petr Jaroň. V Brně je s rostoucími teplotami pořádné dusno a bude hůř.

Nejásají ani ve Vyškově, špatná forma už to není, tohle je velká krize. Na hřišti béčka Sparty toho byla v poločase trojka inkasovaných gólů, nakonec jich bylo pět. Vyškov je sice stále druhý, ale jen jeden tým má v posledních pěti zápasech horší formu.

A tím týmem je Jihlava. Pro mnohé černý kůň jarní fáze, ale zatím je to velké trápení. Na jaře získala Vysočina jediný bod, k tomu dostala nasekáno 1:4 v přáteláku se Žižkovem. Za pět jarních zápasů dala tři góly. Bída.

Oranžová – impuls jménem Bednář zafungoval

Když v týdnu Příbram oznámila, že končí hlavní trenér Karel Krejčí, padla zodpovědnost na bedra dosavadního asistenta Romana Bednáře.

Toho čekal nelehký úkol – výjezd na Duklu, první tým tabulky. V prvním poločase měli domácí spoustu šancí, ale do poločasu se šlo za stavu 0:0. Krátce po startu druhého se Dukla ujala vedení a nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo dít překvapení.

Příbram ale během 25 minut otočila zápas a odvezla si nesmírně cenné tři body. Ne snad, že by se bála o záchranu, spíše pokukuje nahoru, nicméně pro psychiku hráčů šlo o nesmírně cenný výsledek.

A co Bednář? Ten po zápase uznal, že měl tým i trochu štěstí, nicméně i on má na výhře kus podílu. „Vyšla střídání, noví kluci pomohli,“ usmíval se.

Příbram je nyní pět bodů od barážových pozic. Dožene to?

Zelená – nenápadný vzestup béčka Sigmy

Minule byla řeč o Chrudimi, jejíž parádní tažení pokračuje, daří se i Táborsku. Dlouho jsme ale nezmínili béčko Sigmy, kterému se na jaře velmi daří.

Jen rezerva Sparty získala od jarního restartu soutěže více bodů. Sigma třikrát vyhrála a jednou remizovala, naposledy doma urvala cennou výhru 1:0 nad Opavou.

Předtím remíza 2:2 na Žižkově poté, co domácí vedli už o dvě branky, na své půdě porazili nejtěsnějším rozdílem Vyškov, trojku si odvezla Jihlava.

Z ničeho nic je tak výsledkem sedm místo! „Jsme tam, kde jsme si možná ani nesnili,“ přiznal pro klubové stránky trenér Tomáš Janotka.

Ještě v říjnu to vypadalo, že bude Sigma bojovat o holé přežití, nicméně skvěle zvládla závěr podzimu, v zimě očividně zapracovala na defenzivě a výsledkem je druhá nejlepší jarní obrana jen se čtyřmi inkasovanými góly a komfortní postavení v tabulce.