Klid vydržel jen pouhý rok. Leão může dát v létě Rossoneri sbohem a PSG není jedinou variantou

Klid vydržel jen pouhý rok. Leão může dát v létě Rossoneri sbohem a PSG není jedinou variantou

Na zádech nosí číslici 10, pokud tedy zrovna nereprezentuje národní barvy Portugalska, kde na něj zbylo číslo 15. Čtyřiadvacetiletý útočník Rafael Leão patří v posledních letech k vysoce obletovanému zboží, ačkoliv Rossonerri udělali vše pro to, aby zájem o hráče byl minimální. Klid vydržel zřejmě pouhý rok a v létě by mohl odchovanec Sporting CP opustit San Siro.

V minulém ročníku Serie A, dva dny před posledním kolem, prodloužila portugalská hvězda s AC Milán spolupráci do roku 2028. Díky tomu si měl Leão ročně přijít na 5 až 7 milionů eur v závislosti na bonusech. Podpisový bonus byl navíc 1,5 milionů eur a hráč navíc souhlasil, že ve smlouvě bude mít klauzuli o uvolnění ve výši 175 milionů eur.

Italský klub se domníval, že tato částka by měla každého odradit, ale nakonec se tak nestalo. Poslední měsíce bylo jeho jméno spojováno s PSG, kde jej vnímají jako možnou náhradu za Kyliana Mbappého. Uplynulé dny měly také prozradit dalšího zájemce, kterým je londýnský Arsenal.

ARSENAL PŘIŠEL O DŮLEŽITÉ BODY V BOJI O TITUL, ARTETA SE ALE NEHROUTÍ. UŽ VE STŘEDU MÁME JEDINEČNOU PŘÍLEŽITOST NA REPARÁT

Podle italského novináře Francoise Plateaua, jehož informace potvrdil i britský list The Sun má londýnský Arsenal zájem o služby Refaela Leãa a získat by jej chtěl během blížícího se letního přestupového okna. Tamní kouč Mikel Arteta by pak neváhal vedení klubu požádat o rekordní sumu na jeho zisk.

PSG a Arsenal však nemají být jedinými obdivovateli jeho schopností. Během této sezóny byl portugalský reprezentant spojován také s Chelsea či Manchesterem City. Jisté je, že AC Milán svou oporu chtít uvolnit nebude a pokud se tak stane, tak za obrovské výkupné.

Foto: AC Milán