Olomoucká rezerva se přibližuje barážovým pozicím. Oslabená Opava konečně brala tři body, porazila béčko Sparty

Opava porazila ve 22. kole Fortuna národní ligy na vlastní půdě rezervu Sparty Praha 3:2. Domácí měli skvělý vstup do utkání, když do 37. minuty vedli už o dvě branky. Ještě před koncem prvního dějství jim však zkomplikoval cestu vyloučený Matěj Helebrand. Vyhráli také fotbalisté Olomoucké rezervy, kteří uspěli v Příbrami 1:0. Remízou 1:1 skončil duel Jihlavy s Vlašimí.

Opava - Sparta B 3:2

Úvodní minuty patřily nicméně obdobně nebezpečným ofenzivním řadám jejich soupeře. V deváté minutě ohrozila hosty hlavička Tomáše Rataje z prostoru, odchovanec moravskoslezského týmu však pálil těsně nad. Po další příležitosti se již domácí fotbalisté mohli radovat. Filip Blecha nejprve dobře vystihl chybu v rozehrávce hostí a po faulu Nelsona Okekeho na svou osobu dokázal nepříjemnou přízemní ranou proměnit přímý kop.

Osm minut před změnou stran se domácí prosadili podruhé, když centr Jaroslava Málka nasměroval akrobatickým skokem do sítě Adam Ondráček. Akcie sparťanů se zvýšily ještě před změnou stran, kdy byl špatně načasovaný skluz Helebranda na půli hřiště oceněn druhou žlutou kartou, která znamenala jeho první vyloučení v profesionální kariéře.

Nenápadná akce rudých z 58. minuty v podobě série krátkých přesných pasů rezultovala až v příležitost pro 18letého Daniela Ruse, který dobře mířenou střelou po zemi dokázal vsítit kontaktní gól. Naděje Pražanů na brzké srovnání ochladly o 10 minut později, za obranou Sparty se totiž k odraženému míči dostal Yahaya a zkušeně prostřelil Jakuba Surovčíka.

Drama ovšem nekončilo, protože chvíli nato dokázal Adam Richter vyrazit ránu Daniela Michla pouze k Ondřeji Lillingovi, který hlavičkou z těsné blízkosti další zákrok nepřipustil. Vstřelit vyrovnávací branku se rezervě AC ovšem již nepodařilo.

Zdroj SFC Opava

Jihlava - Vlašim 1:1

Úvodní minuty vyšly lépe domácím fotbalistům, střela Miroslava Křehlíka však mířila mimo tři tyče. Stejným výsledkem skončila i hlavička Vedrala, jenž se dostal k zakončení po centru ze standardní situace. Středočeši ohrozili poprvé branku až těsně před půl hodinou hry, tečovaný pokus Štěpána Berana jen těsně minul levou tyč. Ve 39. minutě se do velké šance dostal Matúš Lacko, ani nadvakrát ovšem nedokázal překonat Matyáše Vágnera. Na druhé straně se o pár chvil později neujalo ani zakončení Martina Šuberta. Bezbrankový stav změnil nakonec až v nastaveném čase Osuagwu, který z úhlu propálil Pavla Soukupa.

Do druhého poločasu vstoupili svěřenci Davida Oulehly s vidinou vyrovnání, závar před Vágnerem však nedokázali přetavit v kýžený gól. Aktivita Jihlavy pokračovala i nadále a v 63. minutě vstřelil vytouženou branku kapitán Vedral, kterému posadil míč na hlavu z rohového kopu Jakub Selnar. O vracení vedení Středočechům se snažil Peter Kareem, nicméně jeho zakončení si cestu mezi tři tyče nenašlo. V závěru utkání zahrál přímý kop z nadějné pozice Křehlík pouze nad břevno, a tak se aktéři obou celků rozešli smírně.

Zdroj: FC Vysočina Jihlava

Příbram - Olomouc B 0:1

Na první velkou šanci čekali diváci přihlížející vyrovnanému mači Na Litavce až do 27. minuty. Tehdy se po bleskovém brejku domácího týmu dostal tváří v tvář Tomáši Digaňovi rychlonohý hrotový útočník Středočechů Ngagne Fall. Překonat gólmana se mu sice podařilo, jeho pokus ale skončil těsně vedle pravé tyče. O mnoho víc toho k vidění bohužel nebylo, ani jeden z týmů totiž v prvním poločase nedokázal vystřelit na branku.

První zákrok brankáře přinesla 53. minuta, Martin Melichar nicméně neměl s nepříliš kreativním zakončením Jana Fialy do středu branky mnoho práce. Volným přímým kopem ze zhruba 20 metrů mohl zlomit zápas ve prospěch Příbrami kapitán Josef Hušbauer, jeho perspektivní technická rána však skončila těsně mimo. Digaňu čekal nepříjemný zákrok až v 81. minutě, se střelou Michala Hoška si ale i přes její zákeřný odraz od jednoho z beků dokázal poradit pohotovým skokem. Další nešťastný odraz měl již pro domácí fatální následky, ve třetí nastavené minutě díky němu totiž o triumfu Sigmy rozhodl 21letý forvard Šíp.

Zdroj: SK Sigma Olomouc