Takhle se o titul nebojuje, přiznal po prohře v Plzni obránce Slavie Vlček. Pořád ale myslí na mistrovský titul

Takhle se o titul nebojuje, přiznal po prohře v Plzni obránce Slavie Vlček. Pořád ale myslí na mistrovský titul
OBSAHUJE VIDEO

Připsal si nejlepší obranný zákrok Slavie během šlágru v Plzni, nakonec ale porážce vicemistra 0:1 na půdě Viktorie obránce Tomáš Vlček nezabránil. A sešívaní tak přepustili první příčku tabulky Spartě. „Prohra je zdrcující, navíc přišla snad v nejhorší moment. Do konce ligy naštěstí zbývá ještě hodně zápasů, musíme se zvednout a všechny je bezpodmínečně zvládnout. Cíl zůstává stále stejný,“ přiznal.

Plzeň si podle mladého reprezentanta šla jednoznačně za výhrou, sešívaným se naopak v důležitém duelu nedařilo. „Soupeř hrál přesně podle plánu a nám se ho nedařilo nabourat. Nakonec nás potrestal ze situace, v níž je nejnebezpečnější. Centr do vápna, sklepávačka a druhý míč. Nevím, co na to říct,“ krčil rameny.

Sešívaní tajně doufali, že by Viktoria nemusela mít po čtvrtečním utkání Konferenční ligy s Fiorentinou dostatek sil. Opak byl ale pravdou. „Počítali jsme s tím, proto jsme chtěli hrát ve větší intenzitě. Ale oni to dobře kouskovali, pomáhali si nákopy na vysoké útočníky a vycházelo jim to. Věděli jsme, že mají náročný program, ale nebyli jsme to my," posteskl si třiadvacetiletý obránce

Pražané si v ročníku nejvyšší soutěže připsali pouze dvě porážky, obě s Plzní. „Hrajeme o titul, máme sedm zápasů do konce. Teď musíme rychle zvednout hlavu a napravit, co se tady nepovedlo," snažil se pohlížet alespoň do budoucna s trochou optimismu.

Matné hvězdy z Edenu! Sešívaní v této sezoně Plzeň ani Spartu zatím na lopatky nesložili

Právě Vlček v první půli zabránil inkasované brance, když se vrhl do střely útočníka Tomáše Chorého. „Viděl jsem, že se k němu míč odrazil a Jindra Staněk není v komfortní situaci, aby mohl chytat. Všichni jsme tak nastavení, že tam skočíme i hlavou napřed, abychom gól nedostali. Vyšlo to na mě, ale nepomohlo to k výhře,“ konstatoval obránce.

Experti ve studiu O2 TV nad zákrokem žasli. „Byl to skvělý zásah Vlčka. Zachránil to na poslední chvíli, roztáhl se jako hokejový brankář,“ chválil slávistu Antonín Rosa. „Natáhl se tam jako Kacetl,“ přitakal druhý z expertů Jan Rajnoch.

Vlčka chvála mohla hřát, ale nakonec musel stejně překousnout konečnou porážku. „Ošemetnou situaci jsme sice zvládli, ale pak v 87. minutě ne. Musíme se kouknout, aby se to neopakovalo," poukázal kladenský rodák na rozhodující trefu Pavla Šulce ze závěru zápasu.

Šťastný Koubek po výhře nad Slavií vtipkoval. Druhá půle bez našeho faulu? Tak to jsme baletky

„Špatně jsme vyhodili míč, který si rychle našel Kopic a odcentroval ho do vápna. Chorý si nacouval do prostoru, kde jsme byli s Igohem, bohužel nás ale přehlavičkoval a dobře předložil spoluhráči. Ten pak propálil celou obranu a Jindra neměl šanci zasáhnout,“ pospal klíčový moment duelu.

Možná se čekalo, že Slavia zabere více ve druhé půli. Jenže v zklamala v ofenzivě, nevytvořila si prakticky žádnou šanci. „Něco jsme si řekli, velké zápasy rozhodují maličkosti. V nich jsme byli druzí. Na posledních třiceti metrech nám chyběla síla, lehkost... Nedařilo se prakticky nic. Je to chyba celého týmu," mrzelo Vlčka.

Plzeň se navíc opět prezentovala skvělou defenzivou. Slavia si s ní neporadilo. „V této disciplíně jsou nesmírně silní, hlavně doma je prakticky nejde překonat. My měli ale čas na přípravu, věděli jsme, kudy by mohla vést cesta. Těžko se to kouše, takhle se o titul nebojuje. Prohra mě štve i kvůli fanouškům, kterých za námi znovu přicestoval neskutečný počet. Věřím, že se v posledních kolech semkneme a uděláme jim zaslouženou radost,“ dodal.