Návrat do Premier League? Mourinhovi se rýsují vrátka, jak se přesunout do Londýna. V pozoru jsou Souček s Coufalem

Návrat do Premier League? Mourinhovi se rýsují vrátka, jak se přesunout do Londýna. V pozoru jsou Souček s Coufalem

Londýnský West Ham nezastihly uplynulé měsíce v dobré výsledkové kondici, což se odráží také po síle hlasů volajících po odvolání dosavadního kouče Davida Moyese. Aktuálně osmý tým anglické Premier League cítí, že cesta do pohárové Evropy přes domácí soutěž nepovede, proto potřebuje uspět ve čtvrteční odvetě čtvrtfinále Evropské ligy proti rozjetému Leverkusenu. Odmazat dvoubrankové manko není úkol snadný, ale ani ne nemožný, a výsledek by mohl hodně napovědět o tom, zda dojde k trenérské výměně.

Absence v pohárové Evropě by Kladiváře bolela, protože si na ni v posledních letech zvykli. Čtvrteční večer nabídne možná nejdůležitější zápas sezony pro West Ham, kdy se před vlastním publikem na London Stadium pokusí vyřadit Leverkusen, který v neděli po výhře nad Werderem Brémy s předstihem získal mistrovský titul v Bundeslize. Německý klub je hladový, protože je ve hře je dokonce treble. V sezoně navíc ještě neprohrál

Kladiváři cítí, že čtvrtek je důležitým dnem a mohl by také napovědět o tom, zda v nové sezoně povede klub někdo jiný než David Moyes. V minulé sezoně své svěřence dovedl do finále Konferenční ligy, nyní jsou v Evropské lize a sen o finále se po prvním střetu s Leverkusenem rozplývá. Při mizérii v Premier League se pak není čemu divit, že se na Ostrovech špitá o trenérské výměně.

Chvíle hrůzy v Udine. Římský obránce Ndicka zkolaboval přímo na hřišti a musel do nemocnice. Zápas se nedohrál

Moyes má s West Hamem platný kontrakt jen do letošního léta. Pokud si vedení vyhodnotí sezonu jako neúspěšnou, k prodloužení by dojít nemuselo. Podle listu Football Insider se londýnský klub začíná zaobírat myšlenkou, že by oslovil známého portugalského stratéga José Mourinha, který je od ledna na volné noze.

Jeho posledním angažmá bylo u římského AS, ale bohaté zkušenosti má právě s anglickou Premier League. V minulosti zde vedl například Chelsea, Manchester United či Tottenham. Pokud by jednání s Mourinhem nedopadla dle představ West Hamu, alternativním řešením má být angažování Grahama Pottera.

Foto: AS Řím