Překvapení ve Slovácku. Trenér Svědík v klubu po sezoně skončí, vedení vyhovělo jeho přání

Překvapení ve Slovácku. Trenér Svědík v klubu po sezoně skončí, vedení vyhovělo jeho přání

Dny úspěšného trenéra Martina Svědíka v klubu 1. FC Slovácko jsou sečteny. Kouč, který s klubem vyhrál českou pohárovou soutěž a získal pro Slovácko historicky první velkou trofej, se dohodl s šéfy klubu na předčasném ukončení smlouvy k 30. červnu 2024. "Po vzájemné dohodě mezi klubem a trenérem, tak Martin Svědík po sezoně slovácký klub po šesti letech opustí," píše se na stránkách klubu. "Cítil jsem, že se čas naplnil," uvedl úspěšný kouč pro klubový web.

„Martin Svědík nás požádal o uvolnění z trenérské funkce ke konci právě probíhající sezóny. Byť má Martin Svědík se Slováckem smlouvu do léta 2025 a z naší strany byl zájem o dodržení tohoto kontraktu, tak představenstvo klubu nakonec rozhodlo, že jeho žádosti bude vyhověno formou vzájemné dohody. V další kariéře a zejména pak v osobním životě, mu přejeme všechno nejlepší a děkujeme za profesionálně odvedenou práci,“ citují klubové stránky ředitele 1.FC Slovácko Petra Pojezného, který na dané téma promluvil po zasedání klubového představenstva.

„Ač mám ve Slovácku smlouvu ještě na rok, cítil jsem, že se náš čas naplnil. Vážím si toho, co jsem tady prožil a vážím si také toho, že to vedení klubu vzalo a domluvili jsme se, že po téhle sezoně skončím," svěřil se samotný Svědík.

"Není to rozhodnutí, které bych udělal na základě pár týdnů, je to dlouhodobější úvaha a považoval jsem za férové říct to Slovácku s předstihem, aby vedení mohlo reagovat a hledat nového kouče. Nechtěl jsem klub dostat v tomhle směru pod tlak a do problémů," konstatoval s tím, že za jeho rozhodnutím není nabídka z konkurenčního klubu.

"Důležité je zmínit, že na rozhodnutí skončit nemá vliv třetí strana, je to jen mezi mnou a Slováckem. Jsem přesvědčený, že tenhle moment může pomoct mně i klubu. Svou práci tady dokončím na sto procent, to vědí všichni ve vedení, celý realizační tým i hráči," poznamenal pro klubový web.

"Prožil jsem ve Slovácku šest sezon, bylo to krásné období a nezapomenutelné věci: vyhráli jsme domácí pohár, hráli jsme Konferenční ligu, to byly pro mě i celý klub nádherné momenty, ale úžasná byla celá ta cesta, po které jsme se takhle vysoko dostali. Na to budu vzpomínat a vždycky se sem budu rád vracet," nechal se slyšet Svědík.

"Po tak dlouhé době to sice bude těžké loučení, ale končím s tím, že se rozcházíme jako přátelé. Co bude dál, to upřímně nevím. Nabízí se nové angažmá, nebo pauza od trénování, kterou bych využil hlavně směrem k rodině, případně na sebevzdělávání a stáže v zahraničí,“ přiblížil kouč.

Svědík přišel na Slovácko na podzim roku 2018 a začal je posouvat českým fotbalovým žebříčkem směrem vzhůru. S týmem se postupně probojoval až na 4. místo v ligové tabulce, které Slovácko uhrálo v sezoně 2020/2021 a o rok později své umístění zopakovalo. V květnu 2022 navíc Slovácko získalo historickou trofej, když ve finále poháru porazilo pražskou Spartu 3:1. Na podzim si pak tým zahrál předkolo Evropské ligy, kde nestačil na turecký Fenerbahce Istanbul, když v Istanbulu prohrálo 0:3 a doma s tureckým týmem remizovalo 1:1. Nicméně následně se po výhrách nad AIK Stockholm Slovácko kvalifikovalo do základní skupiny Konferenční ligy, kde se utkalo s FK Partizanem Bělehrad, OGC Nice a 1.FC Köln.