Velká jména odpadají. Šef Barcelony naznačil, že v otázce nového kouče existují jen dvě možnosti

Velká jména odpadají. Šef Barcelony naznačil, že v otázce nového kouče existují jen dvě možnosti

Čtyřiačtyřicetiletý kouč Xavier Hernández na začátku tohoto roku šokoval oznámením, že po sezóně v Barceloně ukončí své působení. Od svého příchodu v roce 2021 vtiskl týmu svou strategii a dovedl jej k zisku dvou cenných trofejí. Ačkoliv mezi možnými nástupci figurují zvučná jména, po slovech ředitele Katalánců Joana Laporty většina odpadla a výběr se zúžil jen na dvě pouhé možnosti.

Xavi byl vnímán fanoušky na Camp Nou jako spasitel, přestože během celého svého angažmá měl dosti svázané ruce v případě možného posilování kádru. Barcelona jej oslovila ve chvíli, kdy její finanční stabilita dosti vrávorala a někdejší skvělý záložník byl odkázán především na svou schopnost vyždímat z hráčů maximum.

Na podzim se Barceloně příliš nedařilo, za což byl Xavi často vizitován. Nešlo ani tak o výsledky, ale spíše předváděnou hru. Na jaře však tým pod jeho taktovkou šlape, jakoby chtěl dát najevo, že chce s tímto trenérem pokračovat i v další sezóně.

SMŮLA SE HO DRŽÍ ZUBY NEHTY. COMAN SI KVŮLI ZRANĚNÍ NEZAHRAJE ODVETU ČTVRTFINÁLE LIGY MISTRŮ A MŮŽE PŘÍJÍT I O EURO

Joan Laporta chtěl respektovat rozhodnutí trenéra a ihned začal řešit možnou náhradou. Objevovala se zvučná jména jako Julian Nagelsmann, Hansi Flick, Roberto De Zerbi a Rúben Amorim. Podle španělského listu Sport jsou však pouze dvě varianty, které si umí prezident Barcelony představit.

Povýšení by se mohl dočkat Rafael Márquez operující na postu hlavního kouče u B-týmu Barcelony. Laporta se chce však zkusit přesvědčit Xaviho, aby své rozhodnutí vzal zpět. Pomoci v přesvědčování by mohl zisk některé z cenných trofejí. Náskok Realu Madrid v LaLize se zdá být v závěru sezóny již neotřesitelný, ale v Lize mistrů se ještě možnost nabízí.

Foto: FC Barcelona