Brněnskou bídu odnesl trenér Polách. Ve Zbrojovce dostal padáka. Za výsledky bude zodpovědný i manažer Psotka

Brněnskou bídu odnesl trenér Polách. Ve Zbrojovce dostal padáka. Za výsledky bude zodpovědný i manažer Psotka

Vedení Zbrojovky Brno se rozhodlo zareagovat na bídné výsledky týmu ve druhé nejvyšší soutěži, kdy se aspirant postupu nebezpečně blížil pásmu sestupu. Po debaklu 1:4 na hřišti Varnsdorfu pak představenstvo klubu jednomyslně rozhodlo o odvolání hlavního trenéra Tomáše Polácha a asistenta Josefa Muchy. Do konce ročníku angažovalo k prvnímu mužstvu jako hlavního trenéra Lukáše Kříže a jako asistenta Marka Zúbka, který současně přebírá B tým.

Nejde o jedinou změnu. Pro zbylé zápasy FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY pak realizační tým rozšiřuje jako osoba zodpovědná za výsledky a fungování A týmu sportovní manažer Zbrojovky Zdeněk Psotka. Ten zároveň zůstává v dosavadní pozici sportovního manažera.

Lukáš Kříž v této sezoně úspěšně vedl rezervu Zbrojovky, který vede tabulku divize D o devět bodů. Marek Zúbek je někdejší vynikající hráč brněnského klubu, za který odehrál 261 zápasů a v minulosti zde i trénoval. Působil také v Jihlavě či Velké Bíteši, od ledna pak byl součástí struktur brněnské mládežnické akademie.

Zbytek realizačního týmu zůstává beze změn. "Dosavadním trenérům klub děkuje za spolupráci a odvedené služby," uvedla Zbrojovka Brno na svém webu. Aktuálně dvanáctý tým tabulky čeká další druhligový zápas už ve středu, kdy na domácí půdě přivítá Jihlavu.