Z dočasného řešení se stal kapitán Táborska. Novákův jihočeský příběh navíc stále nekončí

Z dočasného řešení se stal kapitán Táborska. Novákův jihočeský příběh navíc stále nekončí

Táborsko, které drží ve F:NL i přes nečekanou prohru s Prostějovem (1:2) třetí pozici, bude moci také v nadcházejícím soutěžním ročníku 2024/2025 počítat se svým čtyřiatřicetiletým kapitánem Pavlem Novákem.

Tomu už se v minulosti podařilo hned dvakrát ovládnout druhou ligu (2014 a 2019) a hlavní trenér Roman Nádvorník s ním evidentně stále počítá...

I když bývalého zadáka sousedního Dynama tu a tam limitují zranění, v rozjeté sezoně dosud naskočil do jedenácti duelů, v rámci nichž pobyl na trávnících 946 minut čistého času.

Nechci snižovat boj o titul, ale prát se nahoře o umístění je snazší, než hrát dole o život s nožem na krku, míní Hübschman

"Nechci to zakřiknout, ale cítím se dobře. S věkem je regenerace po utkání náročnější, ale zdraví zaplaťpánbu drží," líčil na stránkách fctaborsko.cz sám nejzkušenější hráč Táborska se 130 prvoligovými zápasy.

Novák už se přitom v roce 2022 odebral do nižší rakouské soutěže (Donau Linz) a nic nenasvědčovalo tomu, že by se ho ještě někdy mělo týkat profesionální dění.

Příští klub? Svědík bude chtít znát nejdřív jeho ambice a být s nimi za jedno, klidně je ale možná i pauza

Na jaře loňského roku však FC Silon potřeboval zacelit personální nouzi v defenzivní řadě a protože Novák nabízí spolehlivost, zkušenosti i přehled, svou jihočeskou misi si prodloužil a fanoušci ho v modrobílých barvách budou moci vidět až do léta příštího roku.

Táborsko sehraje do konce sezony ještě osm duelů. Ten nejbližší již uprostřed pracovního týdne proti Viktorii Žižkov.

V lednu ve Frýdku dobudoval kádr a mířil na horní patra, v půlce dubna ale mizí. Odmítnout Baník by byl hřích, říká Pištěk