Budoucnost trenéra Koubka v Plzni? Záleží jen na jeho rozhodnutí, vedení s ním počítá i dál

Budoucnost trenéra Koubka v Plzni? Záleží jen na jeho rozhodnutí, vedení s ním počítá i dál

Maximální spokojenost. Tak vnímá práci trenéra Miroslava Koubka vedení plzeňské Viktorie. Nejstarší kouč v české nejvyšší soutěži se zatím nerozhodl, zda si své působení v západočeském klubu protáhne, ale podle zdrojů eFotbal.cz zbývá dořešit jedinou věc. "Trenér sám musí říct, zda se na další práci cítí. Jinak není co řešit a bude pokračovat," tvrdí dobře informovaný zdroj.

Plzeň má v ligové tabulce pod penzí třetí místo, na domácí půdě přejela Spartu a porazila s přehledem i Slavii. Dokonale tak míchá kartami v boji o mistrovský titul. Týmu se daří i v Evropě, kde se prezentuje takřka neprostupnou defenzivou. Pod úspěchy je podepsaný zkušený kouč Miroslav Koubek. Zůstane ale ve Viktorii i v další sezoně? "Dokáže tým skvěle takticky připravit. V téhle situaci by byl nesmysl, kdyby končil. Konec by byl ve hře jen v případě, že by se na tu náročnou práci už sám trenér Koubek necítil," uvádí zdroj eFotbal.cz.

Otázka, zda trenér Koubek prodlouží své působení v klubu, teď vedení Viktorie vůbec neřeší a nijak na kouče v tomto směru netlačí. "Pro klub to není téma, počítá se s tím, že zvláště po takové sezoně, jakou Plzeň má, kouč bude pokračovat," opakuje dobře informovaný zdroj, podle nějž skvěle funguje celý realizační tým a není důvod do nějak sahat.

Šťastný Koubek po výhře nad Slavií vtipkoval. Druhá půle bez našeho faulu? Tak to jsme baletky

Teď je pro klub prioritou odveta čtvrtfinále Konferenční ligy na půdě Fiorentiny, kam si Plzeň poveze remízu 0:0 z prvního duelu. Důležitý je také domácí pohár, kde je Koubkův celek v semifinále. Tam se poměří se Zlínem a v případném finále by se utkala s pražskou Spartou. Plzeň by ráda končila sezonu s trofejí a v MOL Cup jí dává slušné šance, aby cál splnila.