Kubista se v létě rozloučí s Mladou Boleslaví. Vyrazí na zahraniční štaci, chce si zahrát evropské poháry

Kubista se v létě rozloučí s Mladou Boleslaví. Vyrazí na zahraniční štaci, chce si zahrát evropské poháry

Defenzivní univerzál Vojtěch Kubista se po dvou sezonách rozloučí s Mladou Boleslaví a nově bude působit ve slovenském Spartaku Trnava. Klub odchovance Jablonce nad Nisou na svém webu s předstihem představil jako letní posilu. "Nejdůležitější pro mě byl zájem Trnavy, jejího trenéra a prezidenta klubu. Jednání byla rychlá a korektní. Sice se může říkat, že česká liga je možná kvalitnější, ale pro mě je odchod na Slovensko impulzem," svěřil se Kubista, jenž v české lize odehrál přes 220 zápasů a dal tam 15 gólů.

"Spartak má velkou historii, tradici, fanouškovskou základnu a zároveň tu jsou velké sportovní ambice. A já chci hrát velké zápasy," konstatoval jednatřicetiletý defenzivní hráče. V jabloneckém dresu si v minulosti zahrál skupinu Evropské i Konferenční ligy. "Vím, jak to chutná, jsou to skvělé zápasy. Všichni máme stejný cíl, právě taková utkání chceme hrát. I to je jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl do Trnavy jít," svěřil se.

V týmu najde staré známé z české nejvyšší soutěže. Za Trnavu hrají Poznar, Ďuriš a Procházka. Své zkušenosti má i se slovenským fotbalem z pohárové Evropy. „S Dunajskou Stredou to nebyla příjemná zkušenost, tehdy jsme prohráli vyhraný zápas. Bylo to v období covidu a hrálo se na jeden zápas," vzpomínal na konfrontaci.

"Proti Žilině to bylo zajímavější. Pokud si to dobře pamatuji, byli jsme považovaní za outsidery, čekalo se, že nás Žilina převálcuje. Ale my jsme jim ukázali, že tudy vlak nejede. Jsou to dobré týmy, nepříjemné, ale já věřím, že je budeme s Trnavou porážet," pohlížel do budoucna s optimismem.

 

O Trnavě si prý stihl popovídat s Pavlem Hoftychem, s nímž společně působil v Mladé Boleslavi. "Trnavu mi doporučil jako velký klub s výbornými fanoušky. Celé město žije fotbalem," svěřil se Kubista.

Spokojený s posilou je i trenér Michal Gašparík. „Je to zkušený hráč, který je využitelný na více postech. Umí zahrát na místě stopera i ve středové řadě. Vybrali jsme si ho kvůli tomu, že potřebujeme dostat do týmu větší fyzičnost. Celou kariéru vyniká v defenzivních činnostech a v defenzivních ukazatelích, na které jsme se zaměřili, patří v české lize k nejlepším," uvedl kouč.