Leverkusen odstartoval odrazovací taktiku. Jakou cenovkou ocejchoval svou hvězdičku Wirtze?

Leverkusen odstartoval odrazovací taktiku. Jakou cenovkou ocejchoval svou hvězdičku Wirtze?

Ruce pryč, jeho my prodávat nebudeme. Asi tak nějak by se dala charakterizovat strategie čerstvého bundesligového mistra v případě uvolnění německého reprezentanta Floriana Wirtze. Autor hattricku uplynulého kola Bundesligy je spojován s celou řadou evropských velkoklubů, ale Bayer by s ním rád spolupracoval v další sezoně.

Ještě před pár týdny měl figurovat na radaru Liverpoolu, kolem kroužil i Bayern Mnichov. Tentokrát je dvacetiletý mladík spojován s LaLigou. Podle informací deníku Marca si na něj brousí zoubky Real Madrid i Barcelona.

Zvýšený humbuk kolem jeho osoby se ale nezamlouvá Leverkusenu, který nyní vyslal jasný signál, jak to vidí s jeho letním odchodem. Přeci jen existuje možnost, že by Wirtz z BayAreny odešel, ale to by musel jeho nový zaměstnavatel zaplatit astronomických 150 milionů eur.

JUVENTUS MUSÍ VYPLATIT RONALDOVI TÉMĚŘ ČTVRT MILIARDY. ITALSKÝ GIGANT PRÝ DLUŽÍ HVĚZDĚ AL NASSRU DVAKRÁT VÍC

Tuto informaci měl podle listu Marca prohlásit generální ředitel Bayernu Fernando Carro na adresu dvacetiletého mladíka, který má s německým klubem platný kontrakt až do léta 2027. Wirtz odváděl celou sezonu pro Die Werkself skvělé a konzistentní výkony a v týmu kouče Xabiho Alonsa zastává klíčovou pozici.

Rodák z Pulheim odehrál v této sezoně už 41 zápasů napříč všemi soutěžemi a připsal si 17 gólů a 18 asistencí. Ačkoliv se očekává, že na přestupovém trhu bude o hráče Leverkusenu eminentní zájem, zdá se, že snahou vedení klubu bude všechny opory udržet.

„Neexistuje žádná jasná odpověď na to, jak dlouho Florian zůstane v Leverkusenu. Měli bychom ale asi počkat ještě zhruba dva roky a pak se uvidí. Má velké štěstí, že může růst pod Alonsem, který má obrovské kvality. Je to skvělý trenér a těží z toho všichni hráči,“ nechal se nedávno slyšet Hans-Joachim Wirtz, který je otcem i agentem svého syna Floriana.

Foto: Bayer 04 Leverkusen