Převrat v Arsenalu? Arteta v létě hodlá prodat pět hráčů. Z akademie má zálusk na dva talenty

Převrat v Arsenalu? Arteta v létě hodlá prodat pět hráčů. Z akademie má zálusk na dva talenty

Mikel Arteta se dost možná nedočká žádné trofeje ani letos. V létě se proto znovu poohlédne po možných posilách, ještě předtím ale hodlá odstavit hned pět hráčů prvního týmu. 

Arsenal na startu sezony opanoval Community Shield, ve třech největších soutěžích ale pravděpodobně zůstane bez trofeje. Už v lednu vypadl z FA Cupu, nyní následovala porážka ve čtvrtfinále Ligy mistrů a dobře to nevypadá ani v Premier League, kde se do čela dostal Manchester City.

Manažer Mikel Arteta tak i letos v létě chystá několik změn, které jeho týmu mohou pomoci k vytouženému titulu. U něj už by ale nemusela být hned pětice hráčů.

ARSENAL ZVAŽUJE, ŽE SE ROZLOUČÍ S JESUSEM. NAHRADIT BY JEJ MOHL ŠVÉDSKÝ STŘELEC OPERUJÍCÍ V PORTUGALSKU

David Ornstein z The Athletic přišel s informací, že na financování přestavby kádru by měli být použiti Eddie Nketiah, Reiss Nelson, Aaron Ramsdale, Kieran Tierney a Emile Smith Rowe.

Ani v jednom případě nejde o velké překvapení, neboť v průběhu sezony se o všech těchto borcích hovořilo ve spojitosti s přestupem mimo Londýn. Přesto by v případě odchodu všech těchto hráčů nastal problém.

Arsenal by měl v kádru jen tři domácí hráče, Declana Ricea, Bena Whitea a Bukaya Saku. Každý tým Premier League přitom musí dle regulí anglické asociace zahrnovat alespoň osm hráčů, kteří do Anglie dorazili před dovršením osmnácti let.

Možností je více a dle webu The Athletic je zřejmé, že se k prvnímu týmu připojí Ethan Nwaneri a Myles Lewis-Skelly, kteří v akademii odvádí vynikající práci. Arteta se navíc bude chtít porozhlédnout i v rámci domácího trhu, i když taková možnost je poměrně finančně náročná.

Zdroj: Arsenal FC