Baník na Spartě? Rivalita je obrovská, vnímám to, hlásí kapitán mistra. Vindahla ostravská hvězda nestraší

Baník na Spartě? Rivalita je obrovská, vnímám to, hlásí kapitán mistra. Vindahla ostravská hvězda nestraší

O mistrovský titul se Sparta sice pere se Slavií, velkým rivalem je ale dlouhá léta také Baník Ostrava. Pro hosty je duel na Letné šlágrem, kdy se vyždímá na maximum. Do hlavního města také míří podpořit Baník tisícovka fanoušků, je jasné, že během duelu s výkopem v 15:00 bude stadion praskat ve švech. "Náš cíl je pořád stejný, chceme skončit první. Samozřejmě má tenhle zápas náboj i kvůli rivalitě fanoušků. Vnímám to, je to jiné než u jiných zápasů," tvrdí sparťanský kapitán Ladislav Krejčí na Sparta TV.

Sparta se dvě kola před koncem základní části nejvyšší soutěže vrátila na první příčku tabulky a tam chce podle kapitána Krejčího i zůstat. "Musíme skončit první, na to jsme nachystaní," poznamenal sebevědomě kapitán mistra.

Vedení v tabulce si vychutnává i gólman Peter Vindahl. "Být první je příjemné, je to místo, kde chceme být. Že jsme se tam vrátili je vzpruha pro sebevědomí. Tabulka je ale vyrovnaná, o mistrovi se pravděpodobně rozhodne až na konci. Nesmíme brát první místo jako samozřejmost, ale pochopitelně se nám tan líbí," usmála se brankářská jednička mistra.

Proč bychom nemohli být první, kdo Spartu na Letné porazí, ptá se Hapal. Slavia se chce dostat zpět na vítěznou vlnu

Baník Ostrava je zatím na čtvrtém místě, takže se dá čekat, že může na Letné zlobit. "Naposledy jsme se s nimi poněkud trápili. Nakonec jsme vyhráli, ale jednoduché to nebylo. Musíme být plně koncentrovaní. Ale hrajeme doma a pokud zůstaneme věrní našemu způsobu hry, tak zvítězíme," věřil Vindahl.

"Je tam velká rivalita fanoušků, má to vždycky náboj. Vnímám, že zápas s Baníkem je jiný než další zápasy," poznamenal Krejčí, který v den utkání slaví pětadvacáté narozeniny.

Hvězda soupeře Ewerton se naposledy trefila z poloviny hřiště, Vindahla to ale nijak nestraší. "Soustředím se na sebe a svou hru, připravený musím být na cokoliv," nechal se slyšet gólman Sparty. "Samozřejmě, když víte, čeho jsou hráči soupeře schopní, pak jste ještě o něco ostražitější," naznačil, že nepodcení žádnou maličkost.