Posila Slavie ze Serie A se dostává do tempa. Jsou to emotivní momenty, ani jsem nedoufal, září štěstím Vorlický

Posila Slavie ze Serie A se dostává do tempa. Jsou to emotivní momenty, ani jsem nedoufal, září štěstím Vorlický

Poslední soutěžní start si připsal v Serii A 4. března 2023. Na další Lukáš Vorlický, dvaadvacetiletá zimní posila Slavie, dlouhé měsíce čekal. Nastoupil až minulý víkend, v ČFL proti Karlovým Varům (1:1). Hráč pak neskrýval radost z toho, že se po strastiplné cestě zase dostal do hry.

Vorlický patřil k největším talentům Česka. Vše bylo v létě 2018 stvrzeno přechodem do italské Atalanty, která je vyhlášená svým skautingem a práci s mladými. Ne náhodou v posledních letech prodala za desítky milionů eur hráče jako Rasmus Hojlund, Amad Diallo, Cristian Romero, Alessandro Bastoni či Dejan Kulusevski. A to všechno do top týmů typu Manchesteru United nebo Interu Milán.

Odchovance brněnské Zbrojovky však v zahraničí totálně zradilo zdraví. V Itálii byl skoro tři roky bez fotbalu, protože se dával dohromady po operacích kolena. Stihl si i tak zahrát pár minut v Serii A, to už mu nikdo nevezme.

V Itálii měl platný kontrakt, nicméně se v zimě rozhodl kývnout Slavii, která mu nabídla konkrétní vizi do budoucna: dostaň se do formy a ukaž se v béčku, pak ti dáme prostor mezi elitou.

Unikát v ČFL! Slavia z Karlových Varů má více cizinců než jmenovkyně z Edenu. Žoldáky klub nebere

Vzhledem k téměř nulové zápasové praxi v posledních měsících, kdy naposledy hrál minutu 4. března 2023 proti Udinese, a hustě popsané zdravotní kartě, to hráči dávalo smysl. Stejně tak vršovickému klubu. „Mám za sebou zranění, které spoustě hráčů ukončuje kariéru,“ uvědomuje si Vorlický realitu, kterou popsal pro web Slavie. 

I v Praze trvalo, než se zapsal do statistik, minulý víkend se však dočkal, proti Karlovým Varům nastoupil na 12 minut. Připravovalo se to opravdu dlouho, bylo to velmi náročné. Vlastně celá ta cesta od třetí operace byla pro mě jako horská dráha. Oproti prvním dvěma operacím jsem tentokrát už opravdu přemýšlel nad tím, jestli to vůbec půjde. Od příchodu do Slavie jsem dva měsíce makal a doháněl individuální resty. Poslední dva týdny jsem už trénoval naplno s týmem,“ popisoval Vorlický.

Udělal tak první krok ke svému cíli, kterým je áčko Slavie. Zatím se však soustředí na to, aby mohlo rezervě. „Cíl je pomoct týmu do druhé ligy. A být stoprocentně fyzicky připravený na letní přípravu s A-týmem. Pořád je možné, že budou nějaké výkyvy, dělám ale každý den vše pro to, abych už na hřišti zůstal, smál se, bavil se fotbalem, a jednou splatil důvěru, kterou mi Slavie dala,” zakončil.