Sparťan Kuchta bavil góly i netradičními oslavami. Birmančevič je jako hadrový panák, smál se, pak se nervoval

Sparťan Kuchta bavil góly i netradičními oslavami. Birmančevič je jako hadrový panák, smál se, pak se nervoval

Dvougólový hrdina Sparty Jan Kuchta si pořádně oddechl. Když deset minut před koncem střídal, vedli Letenští nad Baníkem 4:2. Jenže Ostrava nakonec stáhla manko na rozdíl gólu. „Nervů pak bylo docela dost,“ přiznal kanonýr. V utkání zaujal netradičními gólovými oslavami. „Chtěl jsem udělat něco netradičního, kluci se smáli, tak se to povedlo,“ usmál se před kamerami O2 TV.

Sparta sice herně nezářila, přesto se zdálo, že směřuje k poklidné výhře, když vedla během druhé půle 3:0 a 4:1. „Původně jsem si myslel, že tady v rozhovoru řeknu, že jsme to měli pod kontrolou,“ vykládal po závěrečném hvizdu Kuchta.

Realita byla jiná. Baník nakonec snížil na rozdíl branky. „Nervů bylo docela dost, já tyhle okamžiky hodně prožívám,“ konstatoval útočník mistrovského týmu. „Zkomplikovali jsme si to zbytečnými góly, zbytečně jsme to otevřeli. Mysleli jsme si, že se nemůže nic stát, ale Baník nám dal dva góly a byla tam komplikace,“ ohlédl se za utkáním.

Baníku hrozil debakl, pak sahal na Spartě po bodu. Hapala štvaly laciné chyby, pak ocenil, že se tým pral

Mezi střelce se zapsal ve druhé půli. Nejprve nezaváhal po chybě obrany, když šel sám na gólmana. „Marky se mě bál skočit pod nohy, aby to nebyla penalta. Stáhl ruce, a to mi dost pomohlo. Můj dotek s míčem byl tak akorát, abych to mohl rychle zakončit. A pak už jsem věděl, že to skončí v bráně,“ pochvaloval si.

Pak překvapil oslavou celou Letnou, když slavil vsedě. „Říkal jsem si, že bych mohl něco z pr…e udělat. A splnilo to účel, kluci se zasmáli. Nečekali, že bych mohl něco takového udělat,“ culil se Kuchta.

Svou druhou trefu mu připravil přihrávkou před odkrytou branku spoluhráč Birmančevič. „Řval jsem na něj, tak si na mě počkal. Ale je to jeho gól,“ zářil dobře naladěný Kuchta. Často právě on plní roli asistenta u tref Birmančeviče. „Tak mi to teď vrátil,“ dodal s veselou.

Letenským pak trochu zatrnulo, když chtěl právě Birmančevič v rámci oslavy skočit na Kuchtu, ale nakonec skončil na trávníku. Vypadalo to, že s ním střelec gólu praštil o zem. „On je takový hadrový panák. Cokoliv se mu stane, tak ze začátku ho to bolí, ale pak vstane. Hned jsem se mu omlouval, že jsem s ním hodil, chtěl jsem ho rychle postavit na nohy,“ konstatoval Kuchta. Pro spoluhráče měl každopádně jen slova chvály. „Birma se povedl. Stejně jako všichni hráči, co sem přišli,“ doplnil.