Sparťanské otazníky? Ševčík nehraje, v základu nebyl ani Haraslín. Rozhoduje forma, je na mně, koho vyberu, tvrdí Priske

Sparťanské otazníky? Ševčík nehraje, v základu nebyl ani Haraslín. Rozhoduje forma, je na mně, koho vyberu, tvrdí Priske

Je ve formě a fit, přesto se na hřiště talentovaný sparťan Michal Ševčík nedostal ani v duelu proti Baníku Ostrava. Proč se nedočkal šance?  "Ševa by určitě chtěl hrát. Zasloužil by si to," uvedl na úvod kouč Letenských Brian Priske po výhře 4:3 nad Baníkem. "V týmu je obecně velká konkurence a nemůže hrát každý. Vždy je pak na mě, koho do sestavy vyberu," doplnil s tím, že nikoho rozhodně nešetří na nadstavbovou část nejvyšší soutěže.

Ševčík dříve sbíral minuty ve druholigové rezervě, teď to vypadá, že je neodmyslitelnou součástí prvního týmu. Jenže zatím pouze na lavičce náhradníků, tedy pokud pomineme deset minut odehraných v pohárovém semifinále v Opavě. Priske prý každopádně vždy pečlivě zvažuje, koho do utkání nasadit a kdo zůstane jen mezi náhradníky. "Samozřejmě, že v případech, kdy hráčům chybí minutáž, přemýšlíte nad tím, jaký to na ně může mít dopad. My se snažíme myslet na to, jak ho udržet na co nejlepší úrovni," přesvědčoval po duelu s Baníkem.

Stačí se prý podívat na lavičku Letenských a snadno se najdou podobné případy jako Ševčík. "Je to stejný případ u každého hráče, který zrovna nehraje. V identické situaci je teď například Jakub Pešek. V týmu je obecně velká konkurence a nemůže hrát každý," snažil se obhájit kouč. "Určité obavy o jejich stav ale musíme mít, protože naše hra a úspěchy stojí na všech členech kádru," dodal.

Ostatně třeba proti Baníku Ostrava skončil mezi náhradníky často nepostradatelný Lukáš Haraslín. Kouč odmítl, že by jej nějak šetřil na rozhodující fázi sezony. "Nikoho si na další část sezony nepřipravujeme. Vybíráme ty hráče, kteří nám pomohou vyhrát. V tuto chvíli není prostor na nějaké šetření," uvedl Priske pro web Sparta.cz. "Do zápasů jdeme s těmi hráči, kteří jsou v nejlepší formě a na tréninku se předvádějí v nejlepším světle," doplnil.