Semafor F:NL: Jízda Sigmy na hřišti i v kabině, pokračující vzpoura Varnsdorfu a ostuda Zbrojovky na tribuně

Semafor F:NL: Jízda Sigmy na hřišti i v kabině, pokračující vzpoura Varnsdorfu a ostuda Zbrojovky na tribuně
LIGOVÝ SEMAFOR

Olomoucké béčko chytilo famózní formu. Jinak to ani říct nejde, klobouk dolů. A to, co předvádí její trenér v kabině? Takhle to má vypadat! Radovat se mohou i ve Varnsdorfu, probudila se ofenziva. A Zbrojovka sice boduje, ale vozí s sebou ostudu.

Červená – rasistické chování fanoušků Zbrojovky

Fanoušci brněnské Zbrojovky vyjeli do nedalekých Drnovic ve velkém počtu. Nechyběla pyrotechnika, choreo ani hlasité fandění. V pořádku!

Ale bohužel se to neobešlo bez rasistických projevů, které byly i kvůli tomu, že přenos vysílala Česká televize, a tak bylo utkání lépe zvukově ošetřeno, velmi zřetelně slyšet.

Všimli si toho komentátoři utkání i rozhodčí. Schytávali to nejen domácí fotbalisté, ale také samotní hráči Zbrojovky. Smutné.

 

Foto: FC Zbrojovka Brno

Oranžová – Varnsdorf nabírá dech

O Varnsdorfu už jsme nedávno psali. Jeho vzestup si zaslouží pochvalu. Z týmu, jenž byl na podzim jednoznačně na odpis, se stal celek, na jehož hřiště nechce v momentálním rozpoložení přijet vůbec nikdo.

Na severu Čech na konci března remizovala Líšeň, o dva týdny později pak přijel další brněnský tým, který si tentokrát neodvezl ani bod, zato čtyři inkasované góly. Uprostřed týdne pak Varnsdorf remizoval v Chrudimi, což se také počítá.

A naposledy se představil opět doma, kde zdemoloval Prostějov 5:1! Ještě v 63. minutě se přitom hrálo 1:1.

Výhra samozřejmě potěší sama o sobě, nicméně fakt, že to bylo proti přímému rivalovi v boji o záchranu, tomu dodává o to větší punc. Náskok na první sestupové místo rázem činí čtyři body, což není zanedbatelný počet.

Pochválit se musí Varnsdorf nejen za poslední výsledky, ale za celkový vzestup. V posledních patnácti zápasech je to čtvrtý nejlepší tým druhé ligy!

 

Foto: FK Varnsdorf

Zelená – béčko Olomouce? Wow!

To, co na jaře předvádí béčko Olomouce, si zaslouží poklonu. Momentálně tahá šňůru čtyř výher za sebou. Mimo jiné doma srazila Opavu, vyhrála na těžké půdě Příbrami a také naposledy v Líšni.

Dlouho to vypadalo, že celek z Brna výhru uzme pro sebe, pak se ale hosté vzepřeli a dali góly v 75. a 81. minutě. A euforie byla na světě. Dramatické zápasy, spousta branek, sympatičtí mladíci, tenhle tým prostě baví. A aby toho nebylo málo, má 39 bodů, což je stejně jako třetí Táborsko.

Sociálními sítěmi běží také videa ze sigmácké kabiny. A to je čistá radost! Trenér Tomáš Janotka s týmem žije, za výhru celou kabinu pozval do známého klubu Belmondo, který byl na podzim proslaven trojicí reprezentantů. Jen tak dál!

Foto: SK Sigma Olomouc