Zapeklitý úkol pro vedení Blues. Mají Pochettina vyhodit? Nebo má kouč dostat více času?

Zapeklitý úkol pro vedení Blues. Mají Pochettina vyhodit? Nebo má kouč dostat více času?

Loni v létě přezval trenérské otěže v klubu ze západního Londýna poté, co se Blues nepodařilo v tabulce umístit v horní polovině Premier League. S ohledem na nového majitele a finance pumpované do kádru to bylo velkým překvapením. Chelsea se ale v éře po Abramovičovi jeví jako prokletá a ani Pochettinovi se zatím nepodařilo odrazit k výrazně lepším výsledkům. Ozývají se hlasy, že jej má vedení vyhodit. Dostane od šéfů na práci v londýnském klubu více času?

Před touto sezonou měl být spasitelem, který vrátí Chelsea zpátky mezi ostrovní elitu. Někdejší trenér Tottenhamu však zatím recept na lepší zítřky neobjevil. Aktuálně devátý tým tabulky si pomalu zvyká na absenci v pohárové Evropě. Zatím poslední hořkou pilulkou byl debakl v londýnském derby proti Arsenalu.

Chelsea kráčí ve stopách Arsenalu

Právě po výsledku 5:0 ve prospěch Gunners se opět začala na Ostrovech řešit budoucnost Pochettina. Mohl by být dalším koučem pod novým vedením, který by za své výsledky dostal výpověď. Čísla hovoří jasně, ale nabízí se také důvody, proč by si argentinský stratég zasloužil více času na svou práci.

Chelsea pod jeho vedením nedosahuje požadovaných výsledků, ale i tak si vede lépe než v sezoně minulé. Nabízí se opět srovnání s Arsenalem, kdy i Mikel Arteta potřeboval na svou práci více jak jeden rok a nyní to přináší kýžené ovoce. Když přišel na Emirates Stadium, žádal fanoušky o trpělivost. Chtěl vytvořit mladý tým, což se mu podařilo. Podobný úkol nyní stojí před Pochettinem a je zřejmé, že je to běh na dlouhou trať.

KAŽDÝ SE MUSÍ PODÍVAT DO ZRCADLA A ZEPTAT SE SÁM SEBE, JESTLI OPRAVDU CHCE VYHRÁT LIGU, SMUTNÍ VAN DIJK

Klub ze západního Londýna je v tabulce aktuálního ročníku Premier League devátý. Ve 32 zápasech posbíral 47 bodů. Porážek je zatím 11, inkasovaných branek 57 a nastřílených pouze 61. Není to úplně lichotivá vizitka pro tým, který má ve svých řadách tolik kvality.

Odpovědnost nese vedení, nikoli  Pochettino

Je důležité brát ale v potaz, že Pochettino měl zatím jen dvě přestupová okna na úpravy v kabině. Vedení v nedávné minulosti až nesmyslně utrácelo a přivádělo celou řadu mladých šikovných hráčů. Ne všichni se ale Stamford Bridge prosadili a není od věci tyto podpisy označit za unáhlené až špatné.

Od převzetí Toddem Boehlym utratila Chelsea obrovský balík, ale výsledky to nepřineslo. Nelze dávat ale vinu jen na bedra mladíků, neboť častá rotace trenérů přinášela změny herního stylu, do kterého ne každý vždy zapadal. Chvílemi to vypadalo, že mnohé příchody hráčů byly realizovány na základě dohodnutého plánu, nikoliv dle potřeb trenérů.

PAŘÍŽSKÝCH 200 MILIONŮ EUR BY BARCELONĚ NEPOCHYBNĚ BODLO, PŘIŠLA BY VŠAK O ŠESTNÁCTILETÝ SUPERTALENT

Hlasy mnohých pro odvolání Pochettina sílí, ale dvaapadesátiletý kouč by si ještě čas na svou práci zasloužil. Není žádným tajemstvím, že v létě by přivedl nového střelce, který by mohl týmu výrazně pomoci. Efektivní útočník by mohl být rozdílovým faktorem, který by mohl Blues nasměrovat zpět k vrcholu. Kabina by se zároveň ustálila o hráče, se kterými chce pracovat a na kterých chce stavět. V kombinaci s vytipovanými posilami by to mohlo fungovat.

Foto: Chelsea FC