Kontroverze v Olomouci. Měl rozhodčí odvolat Krejčího penaltu kvůli ruce? Nakonec zvítězil cit

Kontroverze v Olomouci. Měl rozhodčí odvolat Krejčího penaltu kvůli ruce? Nakonec zvítězil cit

Sparta v Olomouci vyhrála jednoznačně 4:1, kanonádu ale nastartoval kontroverzní moment, který ve 28. minutě předcházel pokutovému kopu, z něhož Ladislav Krejčí poslal Spartu do vedení. Na tom, že si kapitán Letenských stavěl míč nadvakrát, by nic zvláštního nebylo. Problém byl v tom, že na něj při druhém pokusu sáhl rukou po odpískání. Celou situaci mu ale posvětil rozhodčí Ondřej Pechanec.

Sparta v Olomouci od začátku zápasu kontrolovala hru a po šesti minutách šla do vedení, Kuchtův gól ale rozhodčí kvůli ofsajdu neuznali. Pražané poté přežili velkou šanci Zifčáka, jenž před prázdnou brankou těsně nedosáhl na pobídku od Juraje Chvátala. Téměř z protiakce vybojovali Letenští penaltu. Jakub Pokorný zbytečně zajel do Kuchty a rozhodčí měl ihned jasno. 

Míč si tradičně postavil Krejčí. Poté, co sudí Pechanec foukl do píšťalky, si ale sparťanský kapitán polohu míče změnil a popudil proti sobě domácí fanoušky. Pechanec ve sporném momentu nechal hru plynout a Krejčí poslal hosty do vedení. 

ZA PRVENSTVÍ JSME RÁDI. ALE V NADSTAVBĚ NÁS SNADNÁ UTKÁNÍ NEČEKAJÍ, KROTÍ NADŠENÍ PRISKE

Kdyby rozhodčí postupoval striktně podle pravidel, nařídil by nepřímý volný kop proti Letenským. Pechanec se ale rozhodl stejně jako sudí Glenn Nyberg v duelu čtvrtfinále Ligy mistrů mezi Arsenalem a Bayernem a do hry citlivě nezasáhl. Krejčí navíc v pozápasovém rozhovoru zmínil, že se s rozhodčím v nepřehledné situaci dohodl.  

“Ptal jsem se rozhodčího, jestli už bude pískat a hned na to jsem si rozběh nakrokoval. Nerad pak čekám moc dlouho, tak jsem si to pak nakrokoval znovu. Nešlo o nic speciálního,” řekl v rozhovoru pro klubový web Krejčí. 

Reprezentační stoper ještě před poločasem přidal druhý gól a ve velkém stylu tak utnul dvanáctizápasové střelecké sucho v rudém dresu. “Pracuji pořád stejně. Občas to střelecky vyjde, občas ne. Hlavní pro mě ale je, že se vyhrává a že jsme na prvním místě,” líčil kapitán úřadujících mistrů. 

Spartu na Hanou přijelo podpořit 4500 fanoušků, kteří stejně jako vloni obsadili celou ikonickou severní tribunu Androva Stadionu. “Bylo to neuvěřitelné. Už při rozcvičce jsem měl husinu. Byl to zážitek, všem fanouškům opravdu moc děkujeme. Je neskutečné, co si pro nás připravili, a co díky nim můžeme my zažívat. Věřím, že i oni si užívají momenty, na které dlouho čekali,” uvedl Krejčí, jenž je se sedmi góly čtvrtým nejlepším střelcem týmu. 

Zdroj: AC Sparta Praha