Ligové milníky? Blízko kulatým číslům jsou zástupci Viktorie, Bohemians 1905 i Mladé Boleslavi

Ligové milníky? Blízko kulatým číslům jsou zástupci Viktorie, Bohemians 1905 i Mladé Boleslavi

V dohledné době by se mohly ve FORTUNA:LIZE pokořit hned tři milníky. Jeden se týká padesáti vstřelených branek v domácím prvoligovém prostředí a zbylé dva pak počtu startů, s tím, že jedna známá firma z Ďolíčku zřejmě zaklepe na brány Klubu ligových legend, do něhož patří hráči se 300 a více odehranými zápasy.

Začněme góly. Devětadvacetiletý forvard Viktorie Tomáš Chorý se v rámci tuzemské elity přiblížil hranici 50 tref, do jejíhož pokoření mu chybí už jen dva přesné zásahy.

K tomuto datu je dvojnásobný mistr české ligy na 48 gólech (a 18 asistencích) a onu metu by mohl teoreticky pokořit již tuto neděli v prvním kole nadstavbové části proti Mladé Boleslavi.

Přetahovaná o zlínskou hvězdu. Plzeň má o Slončíka vážný zájem, vzdát se nechce ani Liberec

Nereálné to rozhodně není, protože v roce 2024 už dva dvougólové duely prožil - jak v dubnu proti Teplicím (3:0), tak o měsíc dříve se Spartou.

Pokud bychom bývalému hráči Sigmy i Waregemu počítaly všechny absolvované soutěže kariéry, čili i MOL Cup, F:NL, First Division A a evropské poháry, dostaneme se na 91 přesných zásahů.

Americký vlastník druholigového Vyškova chce získat i většinový podíl v Sigmě Olomouc

Výše naťuknutý Klub ligových legend by pak nemusel utéct čtyřiatřicetiletému zadákovi Bohemians Praha 1905 Martinu Dostálovi a to vše i přesto, že v kalendářním roce 2024 odehrál pouze čtyři duely FORTUNA:LIGY.

Někdejšímu obránci Slavie i Baníku, jenž má v nohách 14 prvoligových ročníků, chybí k dosažení 300 startů jen dvě čárky. Tu první by si mohl připsat již čtvrtý květnový den na jihočeském Střeleckém ostrově. Vršovičtí mají před sebou ve skupině o záchranu pět soubojů a Dostálovi bude stačit, když mu dá kouč Jaroslav Veselý důvěru alespoň ve dvou kláních.

Udrží Pardubice záložníka Solila? Nový kontrakt zamotá hlavu libereckým šéfům, museli by hodně připlatit

Velmi hezkému číslu je blízko i středopolař Mladé Boleslavi Tomáš Ladra, jenž si dříve zahrál také za Jablonec nebo Pardubice a v tomto ligovém ročníku absentoval pouze v jednom případě.

Svěřenec Davida Holoubka nasbíral v rámci sedmi absolvovaných prvoligových sezon 199 vystoupení a na hranici 200 utkání se může dostat již za pár dní proti Viktorii. Protože mu navíc boleslavský prezident Josef Dufek nadělil na konci minulého měsíce nový tříletý kontrakt, v Lokotrans aréně se s ním jednoznačně stále počítá.

Blížící se milníky FORTUNA:LIGY:

Tomáš Chorý - 50 (aktuálně 48 branek)
Martin Dostál - 300 (aktuálně 298 startů)
Tomáš Ladra - 200 (aktuálně 199 startů)