Raphinha na Old Trafford? Ladí se už detaily přestupu a Katalánci si mezitím vyhlédli náhradu

Raphinha na Old Trafford? Ladí se už detaily přestupu a Katalánci si mezitím vyhlédli náhradu

Manchester United plánuje v létě rozvázat spolupráci s Marcusem Rashfordem. Zatím není známo, kam by se anglický reprezentant vydal hledat štěstí, ale Rudí ďáblové již ladí příchod jeho náhrady. Na Old Trafford má přijít z Barcelony Raphinha a také Katalánci nelení a mezeru v sestavě by obratem zalepili.

Sedmadvacetileté brazilské křídlo by se tak po dvou letech vrátilo zpět na Ostrovy, kde v minulosti oblékalo barvy Leedsu United. Manchester za jeho podpis uhradí 60 milionů eur a portál Fichajes zmiňuje celý transfer již prakticky jako uzavřený.

Katalánci se uchýlili k variantě prodat Raphinhu díky své finanční nestabilitě. Skončit to nemá pouze Raphinhou, ale v ohrožení jsou i další současné opory. Největší zájem je aktuálně v družině kouče Xaviho o šestnáctiletou kometu Lamina Yamala. Jeho jméno je spojováno například s PSG.

BARCELONU ČEKÁ BRUTÁLNÍ LÉTO. JEN TŘI HVĚZDY JSOU NEDOTKNUTELNÉ, KANONÝR LEWANDOWSKI MEZI NIMI NENÍ

Náhradu za Raphinhu si Barcelona vyhlídla v Gironě. Podle listu Marca se zajímá o šestadvacetiletého křídelníka Viktora Tsygankova. Ukrajinský legionář se výraznou měrou podílí na dobrých výsledcích svého týmu v aktuálním ročníku LaLigy.

Tsygankov přišel do Girony v lednu 2023 z Dynama Kyjev a postupem času se stal nedílnou součástí základní sestavy španělského klubu. V aktuální sezóně byl využit v 29 zápasech napříč všemi soutěžemi a pochlubit se z nich může šesti góly a čtyřmi asistencemi.

Barcelona však není jediným možným zájemcem o jeho služby. Na jeho dostupnost se měl nedávno vyptávat také Bayern Mnichov.

Foto: FC Barcelona