Suchému se líbí, kam Mladá Boleslav směřuje a těší se na příští sezonu: Ze současného týmu cítím sílu

Suchému se líbí, kam Mladá Boleslav směřuje a těší se na příští sezonu: Ze současného týmu cítím sílu

Bývalý kapitán české reprezentace Marek Suchý prodloužil s Mladou Boleslaví smlouvu i na příští sezonu. Šestatřicetiletý obránce působí v klubu od roku 2021. Středočeský celek informoval o podpisu na svém webu.

Koller by vzal na Euro Chorého, Kuchtu i Chytila. Nejlepší střelec české ligy Jurečka už je ale podle něj navíc

"Dohodli jsme se na prodloužení smlouvy rychle a korektně. Jeho kvalita je velkým přínosem pro náš tým, který doplňujeme mladými hráči," řekl generální ředitel klubu David Trunda.

Suchý zakotvil v Mladé Boleslavi poté, co skončil v Augsburgu a do české ligy se vrátil po téměř 12 letech. Někdejší slávista působil také ve Spartaku Moskva a v Basileji, se kterou získal čtyři švýcarské tituly.

Ligový semafor: Holoubek už ví, jak je na tom Boleslav proti velkým týmům, slávistický seriál zvládají hlavou a zkušenostmi jen někteří hráči

"Vztah k boleslavskému klubu mám. Pomohla k tomu i poslední nejpovedenější ze tří sezon, kdy jsme dosáhli nejlepšího postavení v tabulce za mého působení. Jsem rád za pozici, kterou v týmu mám. Těším se na další sezonu," uvedl Suchý. Mladá Boleslav skončila letos v základní části ligy pátá.

V nejvyšší soutěži Suchý odehrál zatím 202 zápasů a dal čtyři góly. Třikrát skóroval v dresu Mladé Boleslavi. "Jsem rád, že můžu pokračovat. Fotbal mě baví a důvěru trenérů se snažím co nejlépe splácet každý týden na hřišti. Pro rozhodování v mém věku je důležité, jak se klub rozvíjí a v případě Mladé Boleslavi se mi líbí, kam směřuje. Ze současného týmu cítím sílu. Při tom všem jsem neměl nad čím přemýšlet," řekl pražský rodák. Za národní tým v letech 2010 až 2019 odehrál 44 utkání a dal jeden gól.