Dortmund i podruhé za sebou vynuloval hvězdy PSG a po Hummelsově pojistce ze vzduchu je po 11 letech opět ve finále LM

Hráči Dortmundu zvítězili v odvetě semifinále Ligy mistrů nad domácím PSG 1:0 a po 11 letech se znovu utkají o ušatý pohár ve slavném Wembley. K šanci na odčinění finálové porážky s Bayernem z roku 2013 jim pomohla především neprostupná defenziva, která podruhé během jediného týdne vynulovala pařížské hvězdy. Mistři Francie si navíc opět vybrali pořádnou porci smůly, když stejně jako v úvodním utkání hned několikrát orazítkovali brankovou konstrukci. Naopak krátce po začátku druhé půle pojistil postup Borussie přesnou hlavičkou výborně hrající Mats Hummels.

San Bernabéu je jedno z míst, kde se nejsložitěji vyhrává, tuší Tuchel. Musíme mít vztyčené hlavy, nabádá Musiala

Během desetileté nadvlády PSG nad francouzským fotbalem se Pařížanům dosud vyhýbala jediná trofej, a to za prvenství v Lize mistrů. Domácí měli o víkendu volno, a mohli se proto pořádně připravovat na odvetu s BVB. Hosté si ve vzájemném měření sil před týdnem vytvořili jednogólový náskok díky zásahu Niclase Füllkruga. Les Parisiens už však Dortmund v letošní sezoně na vlastní půdě o dvě branky porazili, stalo se tak v základní skupině.

Domácí vstoupili do utkání v Parku princů aktivně, když si během první čtvrthodiny vytvořili několik příležitostí, ve všech případech jim ale chyběla potřebná razance či přesnost v zakončení. Černožlutí nezůstávali příliš pozadu. V 19. minutě se s ničím nepáral Julian Ryerson a vyslal z voleje razantní projektil, který rozvlnil jen boční síť branky Gianluigiho Donnarummy. Mnohem víc práce měl italský gólman ve 36. minutě při rychlém protiútoku BVB, na jehož konci nebezpečně pálil Karim Adeyemi. V závěru první půle se ještě odhodlal k pokusu z úctyhodné vzdálenosti Vitinha, jenže jeho ránu mířící doprostřed bez problému lapil Gregor Kobel.

THIAGO SILVA SI PRODLOUŽÍ KARIÉRU V RODNÉ ZEMI. POTKÁ SE S MARCELEM A POSÍLÍ ÚŘADUJÍCÍ ŠAMPIONY POHÁRU OSVOBODITELŮ

V obrovské šanci se brzy po změně stran ocitl Warren Zaïre-Emery, osamocený však z blízkosti mířil pouze do pravé tyče. Tým Edina Terziče zaváhání francouzského celku dokonale potrestal několik chvil poté. Julian Brandt se ujal rozehrání rohového kopu, našel přesně hlavu Hummelse a německý obránce následně o zem poslal míč do odkryté branky. Střelecká smůla neopustila francouzského mistra ani po odehrané hodině při pokusu Nuna Mendese. Ten také pouze rozezvonil tyč, což znamenalo už čtvrté nastřelení brankové konstrukce v tomto dvojutkání. Hosté přes drtivý tlak soupeře udrželi čisté konto až do konce i díky dalším orazítkovaným břevnům Kyliana Mbappého nebo Vitinhy.

Dortmund tak ovládl i odvetu ve Francii a senzačně postoupil do finále. Tam narazí buď na Real Madrid, nebo na Bayern Mnichov.

Odvetné utkání semifinále Ligy mistrů:

Paris St. Germain - Borussia Dortmund 0:1 (0:0)

Branka: 50. Hummels. Rozhodčí: Orsato - Carbone, Giallatini - Irrati (video, všichni It.). ŽK: Dembélé, Hakimí - Sabitzer, Hummels. Diváci: 48.229 (vyprodáno). První zápas 0:1, postoupil Dortmund.

PSG: Donnarumma - Hakimí, Marquinhos, Beraldo, Nuno Mendes - Zaire-Emery (76. I Kang-in), Vitinha, Fabián Ruiz (64. Asensio) - Dembélé, Ramos (64. Barcola), Mbappé. Trenér: Enrique.

Dortmund: Kobel - Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen - Can, Sabitzer - Sancho (67. Süle), Brandt (85. Nmecha), Adeyemi (56. Reus) - Füllkrug. Trenér: Terzic.