Přesun na Ostrovy se konat nemusí. Guirassy je spojován s Dortmundem

Přesun na Ostrovy se konat nemusí. Guirassy je spojován s Dortmundem

Hlavní palebná síla Stuttgartu by mohla v létě měnit klubové barvy. Očekávalo se však, že Serhou Guirassy vyslyší volání z Ostrovů. V tamní Premier League je jeho jméno prakticky celé jaro spojováno s Newcastlem United. Nyní se však rýsuje varianta, že by mohl setrvat v Bundeslize.

Osmadvacetiletý rodák z Francie na mezinárodní úrovni reprezentuje díky svým kořenům Guineu a v aktuálním ročníku Bundesligy patří mezi největší překvapení celé soutěže. I díky jeho střeleckému apetitu si Stuttgart v následující sezoně zahraje Lize mistrů.

Aktuálně třetí tým Bundesligy ztrácí na druhý Bayern Mnichov 2 body, poslední ligové kolo vyhrál v Augsburgu 1:0 a střelcem gólu byl opět Guirassy. V 29 soutěžních zápasech se může pochlubit 28 góly a 3 asistencemi.

KROOS SI DÁVÁ ZÁLEŽET NA DETAILECH. JEHO BRATR SI MYSLÍ, ŽE VYLOUČENÍM CUKRU ZE STRAVY MŮŽE BÝT JEŠTĚ LEPŠÍ

Jeho skvělá forma poutá pozornost zájemců a čerstvě se mezi ně má řadit i Borussia Dortmund. Ta schopného střelce láká do Signal Iduna Parku dle informací německé televize Sky Sport. Zástupci klubu mají být již v kontaktu s jeho agenty a svou roli by mohl sehrát případný triumf v Lize mistrů.

Guirassy má ve smlouvě relativně nízkou výstupní klauzuli ve výši 20 milionů eur a Dortmund v něm vidí možnou náhradu za Youssoufa Moukoka či Sebastiena Hallera, u kterých se stále nedořešila jejich budoucnost ve vestfálském celku.

Foto: VfB Stuttgart