Old Trafford? Momentálně špatná adresa. Za Manchester United bych teď hrát nechtěl, říká legendární útočník

Old Trafford? Momentálně špatná adresa. Za Manchester United bych teď hrát nechtěl, říká legendární útočník

S Manchesterem United vyhrál v roce 1999 oceňovaný Treble, ale momentálně je z výkonů svého bývalého klubu legendární útočník Dwight Yorke rozčarovaný. Bez okolků přiznává, že by teď za Red Devils pod vedením Erika ten Hada hrát prostě nechtěl. "Chybí tam kreativita, vášeň, o klubu se mluví v negativním světle," kroutí hlavou, jak hluboko už Manchester United klesl.

Je znát, že ho situace klubu z Old Trafford pořádně štve. Být hráčem současného Manchesteru United prý není žádný med. Bývalý vynikající útočník kroutí hlavou nad tím, že United prohráli v této sezoně už třináct zápasů Premier League. To bylo v éře manažera Alexe Fergusona prostě nemožné, tým se krčí na osmé příčce tabulky.

Nový spolumajitel Sir Jim Ratcliffe slibuje velkou letní čistku. V kádru a možná i na lavičce, kdy je v ohrožení nizozemský manažer Ten Hag. Dění v United se od doby, kdy byl Yorke nejlepším střelce týmu a ten vyhrál Premier League, FA Cup a Ligu mistrů, otočilo o 180 stupňů. "Tehdy, když o vás měl Manchester United zájem, rozklepaly se vám prsty. Každý chtěl podepsat smlouvu. Teď už ne. Když máte na výběr Liverpool, Manchester City a United, tak jsou United na druhém místě," myslí si.

Anglické legendy se pustily do Ten Haga. Dostane padáka, shodují se. Kouč United našel jediného zastánce

"Hráči zvažují, zda chtějí být součástí United. Takhle to nikdy nebylo," mrzí bývalého útočníka. "Možná ani hráči neuvažují o tom, že by chtěli v Manchesteru United hrát, to není dobré znamení," uvedl Yorke před uvedením dalšího dílu Amazon Prime s názvem „99“, kde byla řeč o sezoně, kdy Rudí ďáblové získali Treble.

Yorke tvrdí, že o to bolestnější je sledování současného trápení United. "Je to, jako bych viděl a srovnával dva různé kluby," dodal bývalý vynikající útočník.