Pokud neporazíme Spartu, nemůžeme myslet na titul, měl jasno slávista Holeš

Pokud neporazíme Spartu, nemůžeme myslet na titul, měl jasno slávista Holeš

Naděje na zisk mistrovského titulu z pohledu Slavie žije, nicméně i v táboře sešívaných si uvědomují, že po remíze 0:0 na Letné jsou šance týmu Jindřicha Trpišovského minimální. Sparta vede tři kola před koncem nadstavby o čtyři body. „Rozhodnuto není, dokud je to matematicky možné. Musíme teď vyhrát všechno, abychom na ně vytvořili tlak," snažil se myslet optimisticky Holeš. Jedním dechem ale přiznal, že když jeho tým nad Spartou nedokáže vyhrát, nemůže myslet na titul.

Slavia přitom jela na půdu rivala s jasným cílem vybojovat tři body. Plán se ale nepovedlo realizovat. "Jednoznačně rozhodlo neproměňování šancí. Po vyloučení Haraslína to už bylo prakticky na jednu branku. Vytvořili jsme si tři, možná čtyři velké šance. Bohužel jsme je neproměnili a kdybychom šli do vedení 1:0, tak si myslím, že tady vyhrajeme," tvrdil Holeš.

Sám sice brzy viděl žlutou kartu, v tom ale neviděl nejmenší problém. „Byla to moje hloupost, ale jsem dost zkušený na to, abych dohrál i se žlutou kartou. Věděl jsem, že nemůžu faulovat. Ve velkých zápasech je běžné, že obránci mají žlutou kartu," konstatoval zkušený slávista.

Ogbu? Nejslabší článek Slavie, věřil jsem si na něj, hlásil sparťanský útočník Kuchta. Děkoval brankáři Vindahlovi

Dobře věděl, že zápas sice skončil bezbrankovou remízou, podle počtu šancí ale skóre mělo být jiné. "Utkaly se tu dva výborné týmy a v prvním poločase měla Sparta šance, ale Jindra Staněk nás výborně podržel. Díky němu jsme šli do druhého poločasu za remízového stavu. Poté brankář soupeře vychytal naše šance," shrnul trefně dění na trávníku. Výslednou remízu pak vidí jako zásadní problém, proč mají sešívaní k titulu dál než její rival z Letné.

„Je to problém, protože abychom získali titul, musíme porazit Spartu i Plzeň. To je jeden z důvodů, proč nyní ztrácíme 4 body. Pokud neporazíme Spartu v derby, nemůžeme počítat s prvním místem," uvědomoval si slávista.