Nereálný cíl? Pro Straku žádný problém, na Slovensku vyhrál české derby. Na soupeře jsme vletěli, nenechali jsme ho dýchat, zářil

Nereálný cíl? Pro Straku žádný problém, na Slovensku vyhrál české derby. Na soupeře jsme vletěli, nenechali jsme ho dýchat, zářil

Trenér František Straka pokračuje na Slovensku v krasojízdě a je o pořádný krok blíž obrovskému úspěchu. Jeho MFK Zemplín Michalovce totiž ve velké stylu zvládl sobotní důležitý zápas ve skupině o záchranu proti týmu ViOn Zlaté Moravce. Soupeře, kterého vede další český kouč Dušan Uhrin mladší a je již jistým sestupujícím, porazil Strakův tým jasně 3:0. Michalovce tak mají momentálně tříbodový náskok před jedenáctými Košicemi. Na jejich půdě se představí Michalovce za týden.

"Jsem spokojený, protože jsme splnili to, co jsme si řekli v přípravě na zápas. A zvládli jsme to na vysoké úrovni. Přitom to nebyl lehký zápas, protože soupeř přijel uvolněný, nebyl pod žádným stresem," pochvaloval si Straka představení svých svěřenců. "O to více mě těší, že jsme zápas takhle zvládli. Na soupeře jsme vletěli, nenechali ho dýchat. Dominovali jsme v celém utkání," zářil kouč vítězů.

Straka dobře věděl, že jeho týmu pomohly dva vstřelené góly v první půli. "Pak už se hrálo nahorů dolů. Měli jsme další obrovské šance, naopak soupeře jsme nepouštěli do nebezpečných situací, které by zaváněly gólem," těsilo trenéra vítězného celku. Radost měl i kvůli tomu, jak se jeho tým naladil na klíčovou bitvu v Košicích. "Je super, v jaké formě jsme se ukázali před Košicemi. Udělali jsme maličký krůček k naplnění našeho cíle, který se ještě nedávno zdál jako nereálný," dodal s radostí.

Kouč poražených Dušan Uhrin mladší sportovně pogratuloval vítězům. "Udělali první krok k tomu, aby se vyhnuli baráži. V Košicích jim bude stačit bod, aby se dostali z nejhoršího," poznamenal na úvod. Sám měl k výkonu svého týmu výhrady a nebylo jich málo. "K zápasu jsme přistoupili trošku lehkovážně. Své udělala i dlouhá cesta, někteří hráči se asi pořádně nevyspali, ale to je neomlouvá. Začátek nám nevyšel, byli jsme pasivní. Už nám o nic nejde, hrajeme jen o čest. Mrzí mě, že jsme tu prohráli," dodal Uhrin.