Rozloučí se Coufal s West Hamem? Díky za všechno, Hammers, napsal Čech

Rozloučí se Coufal s West Hamem? Díky za všechno, Hammers, napsal Čech

Jaro Vladimíra Coufala? Kromě spolehlivých výkonů v dresu West Hamu také pořádné drama. Opora Kladivářů i jeho agent se otevřeně vyjádřili k finančním podmínkám Coufalovy smlouvy. Když v sobotu český bek přidal na sociální sítě nový příspěvek, vyznělo to jako loučení. V klubu by tak nemusel se závěrem sezony končit jen manažer David Moyes.

„Poslední domácí zápas. Vždycky hraju rád a vážím si vaší podpory za celou sezonu. K tomu jsem za zvuků naší hymny mohl jít s mými dětmi na trávník! Díky za všechno, Hammers,“ naťukal Coufal na svůj profil na sociální síti X.

Sice se jednalo o poslední domácí zápas Hammers v sezoně, nicméně i tak to pro mnoho fanoušků vyznělo jako loučení s klubem.

V lednu se začalo mluvit o tom, že Coufal není spokojen s podmínkami případné nové smlouvy. Hráč i jeho manažer se netajili tím, že čekali nový a finančně vylepšený kontrakt. Místo toho klub aktivoval opci, čímž si hráče zavázal za stejných podmínek na další sezonu.

Manchester City si zastřílel proti Fulhamu a jde do čela Premier League, Souček pomohl gólem West Hamu k výhře

„Cuf by si určitě za svoje výkony zasloužil lepší ohodnocení ze strany klubu a novou vylepšenou dlouhodobější smlouvu. Zatím to vedení West Hamu i po jednáních vidí jinak a pouze uplatnilo opci a prodloužení o jeden rok. Cuf z toho šťastný není, očekávali jsme lepší nabídku,“ řekl v lednu portálu inFotbal otevřeně hráčův agent Karol Kisel.

V minulosti se v souvislosti s Coufalem spekulovalo o zájmu bundesligového Leverkusenu, nicméně během letošního jara se v tomto směru žádná konkrétní nabídka neobjevila. Je otázkou, jestli k přestupu Coufala dojde už nyní v létě. Smlouvu má jednatřicetiletý bek ve West Hamu ještě na další rok.

S klubem je sžitý, pravidelně nastupuje v základní sestavě, v Londýně je navíc spokojena i jeho rodina. Před sobotním utkáním byl český hráč oceněn za své nasazení v komunitní práci cenou Players' Project Award.

Český obránce se s nadací West Ham United účastnil návštěv akademie Bobbyho Moora, podporoval Premier League Primary Stars a charitativního partnera Ambition Aspire Achieve. Za to všechno si vysloužil uznání fanoušků i médií, jaká ale bude Coufalova fotbalová budoucnost, to ví momentálně asi nejlépe jen on sám.