Arsenal porazil Manchester United 1:0 a vede Premier League, Arteta stejně plánuje čistku v kádru

Arsenal porazil Manchester United 1:0 a vede Premier League, Arteta stejně plánuje čistku v kádru

Arsenal zvítězil na hřišti Manchesteru United 1:0 a opět vede Premier League o bod před Manchesterem City. Jediný gól vstřelil Leandro Trossard. Podle anglických médií to ale nic nemění na tom, že by mělo v letní pauze dojít v táboře Kanonýrů k zásadním změnám v kádru. Odejít by klidně mohlo i deset hráčů.

Svěřenci Erika Ten Haga prohráli devátý domácí soutěžní zápas v sezoně, čímž vyrovnali negativní klubový rekord. "Kanonýři" si připsali 27. ligovou výhru v ročníku, čímž vytvořili klubový rekord v Premier League. Historický rekord ze sezony 1970/71 je ještě o dvě vítězství lepší. Arsenal zároveň pojedenácté udržel čisté konto. Rekord drží Chelsea ze sezony 2008/09, kdy s Petrem Čechem v brance zaznamenala o jedno čisté konto více.

Ani dobré výsledky prý ale neodradí manažera Mikela Artety od letní čistky v kádru. Podle deníku The Mirror by mohl kádr doznat poměrně zásadních změn. Na odchodu by klidně mohlo být neuvěřitelných deset hráčů. Zmíněný list uvádí, že šéfové z Emirates Stadium budou připraveni jednat, pokud se objeví zajímavé nabídky na Eddieho Nketiaha, Emile Smith Rowe, Aarona Ramsdalea, Kierana Tierneyho, Alberta Sambi Lokongu, Nuna Tavarese a Reisse Nelsona.

Po vypršení smluv se čeká, že klubu zamávají na rozloučenou na konci sezony i Mohamed Elneny, Cedric Soares a Arthur Okonkwo. Největší zájem je o hvězdy Gunners Nketiaha, Smithe Rowea, Ramsdalea a Tierneyho, za ty by londýnský klub mohl dostat pořádně tučné odstupné.

Naopak nové smlouvy se dočkal Jorginho. „Jsme potěšeni, že s námi Jorgi podepsal novou smlouvu," radoval se kouč Arsenalu. "Jorgi je důležitou součástí našeho týmu, je vzorem s vůdčími schopnostmi a jedinečným herním stylem, díky kterému jsou všichni kolem něj na hřišti lepší. Všichni jsme nadšení, že budeme pokračovat v naší cestě společně," zářil spokojeností Arteta.