Kaiserslautern má uplatnit opci na Kaloče. Škodný nezůstane ani Baník, který dostane půl milionu eur

Kaiserslautern má uplatnit opci na Kaloče. Škodný nezůstane ani Baník, který dostane půl milionu eur

Německý Kaiserslautern podle deníku BILD využil opci na záložníka Filipa Kaloče (24) a získal jej natrvalo do svých služeb. Baník by měl za svého odchovance dostat kolem půl milionu eur (asi 12 milionů korun). Kaloč přišel do týmu v zimě na hostování, pomohl klubu k záchraně ve druhé Bundeslize a došel s ním do finále německého poháru, kde vyzve Leverkusen.

"Filip si v týmu celkem rychle vydobyl stálou pozici v základní sestavě, což nebývá zvykem. Upoutal na sebe pozornost, ukázal, že může soutěž v pohodě hrát a myslím, že by po něm i v případě sestupu určitě někdo sáhl. Od Kickeru má průměrné hodnocení 3,54, což je solidní," komentoval na konci dubna angažmá Kaloče v Kaiserslauternu fotbalový expert Livesport Zpráv Jan Morávek.

Žádný předčasný odchod a už vůbec ne do Arábie. Lewandowski by měl být i dál nejstarším hráčem Barcelony

Ostravský rodák odešel z Baníku do Kaiserslauternu v lednu na půlroční hostování. Mezi střelce se zapsal už krátce poté, když pomohl k výhře nad Herthou Berlín 3:1 ve čtvrtfinále Německého poháru. V této soutěži ho ve finále 25. května čeká bundesligový šampion Leverkusen s triem Čechů.

Ve druhé nejvyšší německé soutěži vstřelil Kaloč zatím dva góly, prosadil se ve 30. a 31. kole proti Wehenu a Holsteinu Kiel. Do reprezentačního A-týmu se ještě nepodíval, za jednadvacítku má na kontě 14 zápasů, tři z nich odehrál na loňském Euru.

Foto: 1. FC Kaiserslautern