Slovácko vyrovnalo světový rekord. Výhra v Boleslavi je vzpruha, tahle parta zažije ještě jeden úspěch, věřil kouč

Slovácko vyrovnalo světový rekord. Výhra v Boleslavi je vzpruha, tahle parta zažije ještě jeden úspěch, věřil kouč

Vyrovnaný světový rekord a k tomu výhra 1:0 na půdě Mladé Boleslavi ve skupině o titul. Trenér Slovácka Jan Baránek se před kamerami O2 TV tetelil štěstím. "Je to pro nás ohromná vzpruha. Budeme hrát až do konce o něco, uvidíme o co, za to jsem rád," smál se kouč, který na lavičce zastoupil potrestaného Martina Svědíka. Jeho svěřenci odehráli úterní duel bez jediného faulu, což je unikum.

Slovácku to v jarní části FORTUNA:LIGY herně i výsledkově drhlo. Hlavní trenér Svědík také dopředu oznámil, že s koncem sezony z klubu odejde. Své svěřence ale motivoval, aby se s úspěšnou érou rozloučili lepšími výkony i výsledky. Tým v Mladé Boleslavi vstřelil brzy branku a pak obětavým výkonem těsné vedení udržel. Hráči zblokovali celou řadu střel.

"Já to vždycky u nás v kabině přirovnávám k terminologii hokeje. Fandím Třinci, tak jsem rád, že jsme zblokovali hodně střel. Doufám, že jsme ještě neřekli poslední slovo a tahle parta zažije jeden úspěch," vyslovil velké přání.

Jeden výjimečný kousek si Slovácko zapsalo do statistik už v tomto duelu. Proti Mladé Boleslavi ani jednou nefaulovalo. "Tahle statistika mě překvapila. Byli jsme rychlí na nohách," konstatoval nejprve Baránek. "Možná tam některé fauly mohly být, byla tam spousta brejkových situací a nějaké přerušení na jejich půlce určitě mohlo být. Ale klobouk dolů, odehrát zápas bez faulu," dodal.