Trenéra Baníku naštvala na Spartě červená karta. Hráči se drželi navzájem, tvrdil. Expert hodnotil vyloučení jako přísné

Trenéra Baníku naštvala na Spartě červená karta. Hráči se drželi navzájem, tvrdil. Expert hodnotil vyloučení jako přísné

Zklamání se mísilo se vztekem. Trenér Baníku Ostrava Pavel Hapal těžce kousal porážku na Letné 1:2 ve třetím kole nadstavbové skupiny o titul. Ještě více mu vadilo vyloučení Kpoza po necelé hodině hry. "Spartu jsme trápili, i když nás bylo o jednoho méně. Ale červená karta vám zápas rozhodne. Byla velmi polemická. Myslím, že si ti hráči drželi navzájem," tvrdil rozhořčeně kouč Baníku. Letenští za pár desítek vteřin vstřelili Birmančevičem vítězný gól.

Baník na Letné vzdoroval, přesně jak se čekalo. Sparta vedla po gólu Birmančeviče, ale hosté dokázali srovnat. Pak ale ostravský tým musel do deseti, když byl vyloučen Kpozo. V běžeckém souboji se drželi oba hráči, sudí vše vyhodnotil jako faul hráče Baníku. "Červená karta byla polemická. Ale padla a už s tím nic nenadělám. Zápas ovlivnila," konstatoval Hapal před kamerami O2 TV.

Nakonec byl hrdý, jak jeho tým Letenským vzdoroval. "Nebáli jsme se hrát a nakonec jsme Spartu trápili, i když nás bylo o jednoho méně," dodal Hapal.

Bývalý trenér Zdeněk Ščasný v roli experta O2 TV viděl červenou kartu pro hráče Baníku jako hodně přísnou. "Kdyby to písknul proti mě, tak budu řvát," přiznal bývalý kouč a funkcionář Letenských. "Kdyby to rozhodčí písknul pro mě, tak budu tvrdit, že červená karta byla. Vím, že to je alibistické vyjádření, vím, že to ani není moc férové vyjádření, ale takhle bych to jako trenér vnímal," přiznal Ščasný. "Byla to přísná červená," dodal.

Sparta těsně porazila Ostravu a k titulu je zase blíž. Řádil Birmančevič. Juroška zapojil Slovácko do boje o Evropu