Zajímala se o něj Slavia, ale zabrzdilo ho zranění. Teď nadějný záložník prodloužil v Pardubicích a chce pomoci k záchraně

Zajímala se o něj Slavia, ale zabrzdilo ho zranění. Teď nadějný záložník prodloužil v Pardubicích a chce pomoci k záchraně

Už po třetím zápase bojů o udržení mohou Pardubice potvrdit záchranu mezi českou fotbalovou elitou. Východočeši zvládli domácí utkání proti Českým Budějovicím a Zlínu a pokud v Jablonci přidají třetí výhru, mohou i bez ohledu na výsledky dalších zápasů oslavit setrvání ve FORTUNA:LIZE. V klíčové bitvě bude k dispozici i Tomáš Solil, který s klubem podepsal novou smlouvu.  

“Dlouho jsme čekali na náš nový stadion a je radost na něm hrát. Navíc tady máme skvělé fanoušky a tak jsem se rozhodl i další část své kariéry spojit s Pardubicemi. Věřím, že v pardubickém dresu svedu ještě celou řadu fotbalových bitev,” uvedl čtyřiadvacetiletý záložník o kterého se v sezoně 2021/2022 zajímal i trenér Slavie Jindřich Trpišovský, v rozhovoru pro klubový web.

ZLÍN S BUDĚJOVICEMI ČEKÁ KLÍČOVÝ DUEL V BOJI O ZÁCHRANU. CHCEME VYUŽÍT DOMÁCÍHO PROSTŘEDÍ, ZNÍ Z KABINY ŠEVCŮ

Rozlet někdejšího českého reprezentanat do 21 let zabrzdilo vleklé zranění, které ho vyřadilo na většinu minulé sezony. Nyní se Solil usadil zpět v pardubickém A-týmu a v sobotním duelu proti Českým Budějovicím se téměř po roce a půl podepsal pod ligový gól. V 85. minutě duelu skvělou zpětnou přihrávkou připravil vítěznou branku pro Michala Hlavatého a pomohl Pardubicím k důležitým třem bodům.

Právě jeho souhra s Hlavatým může být pro Pardubice jedním z klíčových momentů závěru sezony. Pardubice díky ní podruhé v sezoně vyhrály dva domácí zápasy za sebou a výrazně se přiblížily záchraně. “Jsme rádi, že se můžeme zachránit už po třetím zápase. Našim cílem je výhra, pro kterou uděláme všechno,“ řekl před duelem na jablonecké Střelnici útočník Východočechů Pavel Černý.

Pardubice mají zbytek sezony ve svých rukách. Tři kola před koncem mají sedmibodový náskok na čtrnácté České Budějovice a k záchraně jim schází už jen krůček. “Jsme v situaci, kdy by na našich kopačkách neměla být žádná nervozita. Můžeme být úplně klidní, protože máme všechno ve své moci,” prozradil Černý pro web východočeského klubu.

Duel s Českými Budějovicemi se ve druhé půli změnil v nečekanou přestřelku, zápas v Jablonci proto bude ze strany Tesly opatrnější. “Řekl bych, že v Jablonci to bude klidnější. Oba týmy vědí, o co se hraje. Nikdo nebude chtít udělat zbytečnou chybu. Na sever Čech pojedeme bojovat a stvrdit záchranu,“ prohlásil devětatřicetiletý útočník.

 

Zdroj: FK Pardubice