Výhra nad Pardubicemi? Slabá náplast, chtěli jsme víc, přiznal trenér Jablonce. Látala zaskočil raritou vlastní gólman

Výhra nad Pardubicemi? Slabá náplast, chtěli jsme víc, přiznal trenér Jablonce. Látala zaskočil raritou vlastní gólman

Mohl si pořádně oddechnout, možná se také kouči Jablonce Radoslavu Látalovi zračila ve tváři úleva. Mísila se ale se zklamáním. Výhra 3:0 nad Pardubicemi ve skupině o udržení na tom nemohla nic změnit. „Zachránili jsme ligu, ale sezona nebyla podle našich představ. Chtěli jsme víc,“ přiznal před kamerami O2 TV. Výhrady měl i kouč poražených Pardubic Radoslav Kováč. „Chybělo mi tam z naší strany hodně věcí. Nedá se nic dělat, v neděli máme doma Karvinou a porveme se o to,“ slíbil.

Jablonec si určitě dělal zálusk na lepší pozici v tabulce, než byla skupina o záchranu. „Chtěli jsme se dostat do střední skupiny, to se nám nepovedlo. Cíl jsme nesplnili," přiznal zkušený kouč. Tři body za vítězství nad Pardubicemi sice bral, ale rozhodně nijak přehnaně nejásal. „Tahle výhra je taková slabá náplast na to, co jsme s tímhle mužstvem chtěli dokázat," dodal. 

V zápase se dočkal i překvapení. Přišel totiž moment, který jako hráči i trenér nikdy nezažil. "Opravdu zajímavou raritou bylo, když si náš brankář Fendrich odběhl do šatny vyměnit kontaktní čočku. Ani jsem nevěděl, že se to může. Vše dopadlo dobře, zažil jsem to prvně," oddechl si.

K vítězství ve čtvrtek večer pomohl severočeskému celku jednou trefou také Miloš Kratochvíl. Ten na rozdíl od trenéra zářil. „Moc jsem se nedostával do šancí a teď jsem dal gól. Chtěl jsem dostat míč na zadní a skončilo mi to hezky na hlavě. Zvládli jsme to a vyhráli, jsem spokojený," hlásil jablonecký hráč.

Radoslav Kováč trochu omlouval výkon svého týmu tím, že dostali šanci hráči, kteří třeba v sestavě nějaký čas nebyli. „Chybělo mi tam od nás strašně moc věcí. Byl tam nedůraz v našem vápně, dvakrát jsme tam propadli, chyběla komunikace,“ krčil rameny. „Jablonec z toho vytěžil dva góly. Kdybychom šli do vedení, tak by zápas vypadal jinak. Nicméně to je kdyby. My jsme zápas nezvládli. Máme doma v neděli Karvinou a porveme se o to," slíbil.