Situace kolem Frimponga? Citizens už jednají, Arsenal s Bayernem zatím vyčkávají

Situace kolem Frimponga? Citizens už jednají, Arsenal s Bayernem zatím vyčkávají

Třiadvacetiletý rychlonohý obránce Jeremie Frimpong by mohl za pár týdnů měnit klubové barvy. Dosavadní opora Bayeru Leverkusen je dlouhodobě spojována s celou řadou špičkových evropských adres, zájem o služby hráče sílí po triumfu německého celku v Bundeslize. Jeho současný zaměstnavatel by raději volil variantu, že v BayAreně zůstane, ale zajímavá nabídka by mohla tento pohled na věc změnit.

Podle informací HITC začala zákulisní bitva o služby nizozemského reprezentanta, který v barvách Oranjes vystoupí i na blížícím se evropském šampionátu v Německu. Frimpong byl dlouhodobě spojován s Manchesterem United, který však v posledních týdnech řeší změny na jiných postech. Arsenal je také zájemcem, který hráče sleduje prakticky celou tuto sezonu, avšak nyní vyčkává, jak se situace na přestupovém trhu vyvine.

Dalším velkým pokušitelem jeho loajality má být Bayern Mnichov, který se netají tím, že by v kabině Leverkusenu loupil četněji. Předmětem zájmu mají být i další opory, avšak pro bavorského obra bude těžké najít správnou motivační strunu, na kterou by těmto hráčům zabrnkal. Leverkusen v této sezoně vládl německé nejvyšší soutěži pevnou rukou a v tuto chvíli se může jevit přesun do Allianz Areny jako krokem zpět.

KONEC SPEKULACÍM. TUCHEL SE S BAYERNEM NEDOHODL, KOUKÁ PO PREMIER LEAGUE. KDO BY HO V MNICHOVĚ MOHL NAHRADIT?

Třiadvacetiletý obránce známý pro svou rychlost je také spojován s Manchesterem City. Podle informací HITC jsou Citizens o krok před konkurencí, neboť zástupci ostrovního klubu již jsou v kontaktu s hráčem, jeho agentem i Bayerem.

Frimpong by se tak mohl vrátit na místo, které z minulosti zná. V letech 2010 až 2019 prošel akademií Manchesteru City, poté vyslyšel volání ze skotského Celtiku. V Leverkusenu působí od roku 2021 a celkem rychle se stal oporou týmu. V právě probíhající sezoně odehrál 44 zápasů napříč všemi soutěžemi a připsal si 14 gólů a 12 asistencí.

Foto: Bayer 04 Leverkusen