Drama ve druhé lize vrcholí! Sestupem je ohrožena skoro půlka týmů. Napoví souboj Příbrami s Varnsdorfem

Drama ve druhé lize vrcholí! Sestupem je ohrožena skoro půlka týmů. Napoví souboj Příbrami s Varnsdorfem

Předposlední kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v plánu v neděli 19. května. Kompletní runda zápasů se odehraje v jednotný čas. Na kalkulace a spekulace tak není čas. Jistého přitom není vůbec nic, sestoupit může bez nadsázky ještě kdokoliv z druhé poloviny tabulky.

Již dříve byl zpečetěn osud Kroměříže, která zaručeně skončí poslední a kouše zklamání z návratu do MSFL.

Druhé sestupové místo je však otevřené a ani omylem není jasno o tom, kdo se mu vyhne.

Prozatím tuto pozici drží Prostějov s 31 body, ten hraje v neděli s Opavou, která má 37 bodů a je osmá. Sedmá Vlašim má o bod víc, takže se strachovat nemusí.

Jeden ze šlágrů neděle bude duel Varnsdorfu, který doma přivítá Příbram. Střetne se 13. (33 bodů) se 14. (32 bodů) celkem tabulky. Boj na život a na smrt, tenhle duel může výrazně napovědět o tom, kdo nakonec sestoupí. Mírným favoritem budou domácí, Příbram má totiž druhou nejhorší formu z posledních deseti zápasů.

SEMAFOR F:NL. POSTUP DUKLY I NEKONČÍCÍ TRÁPENÍ VYŠKOVA. V ČEM JE VARNSDORF NEJLEPŠÍ?

Kdo dál? Zbrojovka, která je dvanáctá a má jen o dva body více než Varnsdorf, doma přivítá Kroměříž. Obří šance k tomu, aby se výhrou proti sestupujícímu týdnu mohla uklidnit. Matematicky je totiž sešup do MSFL stále možný.

Týká se i Jihlavy, který je o příčku výš, ale má stejně bodů. A i ona se setká s tabulkovým sousedem, o bod víc má Žižkov, který má mírně lepší formu, body ale sbírá spíše doma.

Devátá je rezerva Sparty, která trochu ubrala nohu z plynu a prohrála dvě utkání v řadě. I proto si zatím nemůže být ničím jistá, doma přivítá nepříjemnou Vlašim.

Osmé a patnácté, tedy první sestupové, místo dělí šest bodů. Přesně tolik jich je ještě ve hře. Nikdo si nemůže být ničím jistý, což druhá liga potvrzuje každým kolem.

Přímé boje o sestup v 29. kole F:NL:

neděle 19. května, 17:00
Jihlava (11. místo) – Žižkov (10. místo)
Prostějov (15.) – Opava (8.)
Sparta Praha B (9.) – Vlašim (7.)
Varnsdorf (13.) – Příbram (14.)
Zbrojovka Brno (12.) – Kroměříž (16.)

Zdroj: FC Zbrojovka Brno