Dva tituly ve dvou letech? O něčem takovém se mi ani nesnilo, říká Priske. Sezona Sparty je podle něj speciální

Dva tituly ve dvou letech? O něčem takovém se mi ani nesnilo, říká Priske. Sezona Sparty je podle něj speciální

Ve Spartě ještě není ani dva roky, přesto s ní slaví už druhý titul. Dánský trenér Brian Priske na Letné vybudoval kolos, na který v posledních dvou sezonách nikdo nestačí. Výhra 5:0 v Mladé Boleslavi, která Spartě definitivně zajistila titul, jednoznačně potvrdila, že v česku aktuálně není dominantnější tým.  

Sedmadvacet výher, pět remíz, dvě prohry. Skóre 81:29 a kolo před koncem 86 bodů. Taková je vizitka staronového českého mistra. Výjimečnost letošního sparťanského tažení může podtrhnout bodový rekord nejvyšší české soutěže. Dnešní jednoznačnou výhrou Letenští vyrovnali počin Slavie z ročníku 2020/2021, pokud v posledním kole alespoň zremizují zápas s Plzní, vymažou svého úhlavního rivala z historických tabulek.

„O něčem takovém se mi ani nesnilo. Chtěl jsem na Spartě odvést dobrou práci, ale dva tituly ve dvou sezonách jsou neuvěřitelné. Minulá sezona byla speciální, protože jsme ukončili dlouhé čekání na titul, to co kluci předvedli tento rok je ale naprosto neuvěřitelné. V lize nasbírali 86 bodů, v Evropě předvedli skvělé tažení a navíc nás čeká finále poháru. Musím před nimi smeknout,“ uvedl před kamerami O2 TV Sport trenér Priske.

SPARTA SI SMLSLA NA MLADÉ BOLESLAVI A OBHÁJILA TITUL. KLÍČOVOU VÝHRU ČTYŘMI GÓLY ŘÍDIL KUCHTA

Letenští úspěšnou obhajobou titulu navázali na tým, z roku 2001, ve kterém váleli borci jako Jiří Novotný, Michal Horňák nebo Horst Siegl. V záloze pak tvořil současný sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický. „Obhájit titul není jednoduché, Sparta to nezvládla víc než 20 let. Je to obrovský úspěch pro celý klub,“ líčil dánský kouč.

Sparta si oproti minulé sezoně výrazně polepšila. Zápas před koncem má o osm bodů víc než vloni po 35 kolech, nasázela více branek, ale hlavně nasbírala výrazně víc výher. Pražané navíc měli výrazně náročnější program, protože na rozdíl od minulé sezony hráli evropské poháry.

KUCHTA PRVNÍM HATTRICKEM V RUDÉM DRESU VYSTŘÍLEL SPARTĚ TITUL. PŘI OSLAVÁCH VĚTŠINOU VYČNÍVÁM, PROZRADIL

„Myslím, že jsme hráli lepší fotbal, než v minulé sezoně. Sportovní vedení v létě přivedlo skvělé hráče a my díky nim mohli budovat na základech, které jsme vloni připravili. Odehráli jsme spoustu skvělých zápasů v lize i v Evropě a myslím, že si titul naprosto zasloužíme,“ řekl spokojený Priske.

„V lize jsme prohráli pouze dva zápasy, jednou s Plzní a jednou s Mladou Boleslaví a celkově jsme moc neztráceli. Nikdy ale nemůžeme být stoprocentně spokojení. Nesmíme zpohodlnět. Musíme dál tvrdě pracovat, abychom dosáhli na další úspěchy,“ upozornil trenér po výrazném úspěchu.

Ve středu Spartu čeká finále poháru, ve kterém Letenští mohou korunovat úspěšnou sezonu druhou trofejí. Ani to jim ale nezabrání v oslavách. „Dnes to určitě zapijem. Kluci si to za celou sezonu zaslouží. Vím, že i po párty dokážou odvést skvělou práci, proto nepochybuji o tom, že ve středu zabojují o double,“ řekl na závěr Priske.

Zdroj: ČTK