Stylová rozlučka! Reus dal gól, asistoval a nakonec celému stadionu koupil pivo. Doufám, že si to lidé užili, líčil

Stylová rozlučka! Reus dal gól, asistoval a nakonec celému stadionu koupil pivo. Doufám, že si to lidé užili, líčil

Německý fotbalista Marco Reus se v sobotu rozloučil se svými fanoušky ve velkém stylu. Už před jeho posledním zápasem v bundeslize oznámila Borussia Dortmund na sociální síti X, že její odcházející hvězda zaplatí všem na stadionu pivo. Do vyprodaného hlediště přišlo víc než 81 tisíc diváků. Ne všichni sice mohli Reusovu nabídku využít, ale mnozí si podle agentury AP několikrát přidali. Pivní účet Borussia nezveřejnila.  

"Děkuji za všechno! Pivo na rozloučenou je na mě, váš Marco," bylo napsáno na lístcích, které byly připevněny k barovým pokladnám. Další dárek svým příznivcům Reus servíroval přímo na trávníku. Při výhře nad Darmstadtem 4:0 jeden gól připravil a druhý dal parádním přímým kopem. "Doufám, že si to užili. Jsem neuvěřitelně vděčný za lásku, kterou mi lidé za posledních pár let projevovali," řekl po utkání.

KADEŘÁBEK A JURÁSEK SI ZAHRAJÍ EVROPSKÉ POHÁRY. TUCHEL SE ROZLOUČIL PROHROU A BAYERN KLESL NA TŘETÍ MÍSTO

Čtyřiatřicetiletý záložník odehrál ve žlutočerném dresu dvanáct sezon a ve 428 zápasech vstřelil 170 branek. Dvakrát byl zvolen německým fotbalistou roku. Na kontě má 48 reprezentačních startů a v nich 15 gólů.

Sportovní ředitel klubu Sebastian Kehl připomněl, že Reus ještě neřekl poslední slovo. "Bylo by to perfektní loučení, kdybychom ho nechtěli korunovat ještě jednou. Další dějství bude ve Wembley a skvělé pocity z dneška si tam vezmeme s sebou," řekl Kehl s vyhlídkou na finále Ligy mistrů proti Realu Madrid.

Reus se nechystá s fotbalem skončit, i když o své budoucnosti toho zatím moc neprozradil. "Cítím se dobře a věřím si, určitě ještě chci hrát," řekl po svém posledním utkání v Dortmundu.

Zdroj: Borussia Dortmund