Loučení v Plzni? O Řezníkovi je jasno, odejít ale může další trojice třicátníků

Loučení v Plzni? O Řezníkovi je jasno, odejít ale může další trojice třicátníků

S blížícím se koncem sezony řeší i v Plzni, co s hráči, kterým končí smlouva. Jeden rébus už stihl vyřešit sám Radim Řezník, který se s klubem dohodl, že po sezoně skončí. Nejasnosti kolem budoucnosti na západě Čech ale řeší i další zkušení hráči. Co s nimi bude?

JAN KLIMENT

Nejlepší střelec EURA do 21 let z roku 2015 svou kariéru dokonale restartoval na Slovácku, kde si v roce 2021 vystřílel lukrativní angažmá v Polsku. V tamní Wisle Krakov to ale nevyšlo, a tak za rok zamířil do Plzně.

Byl jedním z mnoha hráčů, kteří měli Viktorii pomoct dostat se do Ligy mistrů. Povedlo se a Kliment na tom měl zásadní podíl, v předkolech hrál skvěle a byl produktivní.

Nic víc z toho ale nebylo. Opět totiž přišla zranění, Klimentův hlavní nepřítel. Zmeškal skoro celý ročník, v tom minulém byl spíše náhradníkem a góly sbíral po jednotkách. V této sezoně dal v lize dva góly za necelých 600 minut. Přednost v útoku mají jiní.

V září mu bude 31, má vrtkavé zdraví a na to aby leštil lavičku je příliš drahý. V létě existuje možnost odchodu Tomáše Chorého, zároveň by se ale měl vrátit Rafiu Durosinmi. Dá se čekat, že ho Plzeň pustí.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

IBRAHIM TRAORÉ

Po pěti letech ve Slavii se s klubem záložník z Pobřeží slonoviny rozloučil a podepsal v Plzni.

Ta si tehdy mnula ruce, získala jednoho z nejlepších středopolařů, kteří za poslední roky běhali na českých ligových trávnících. Sešívaným, kde by měl v blízké budoucnosti dostat pozici ve vedení klubu, totiž pomohl ke třem mistrovským titulům a třem triumfům v domácím poháru. Slavii opustil s bilancí 176 soutěžních zápasů, 18 gólů a 16 asistencí.

Na západě Čech ale podepsal jen na rok, a tak se logicky řeší, co bude dál. Je mu 35 let a v této sezoně zasáhl do 51 zápasů, jen Lukáš Kalvach v plzeňském dresu zapsal větší číslo. Stal se pevnou součástí fungující zálohy. Dávalo by logiku, kdyby si angažmá ve Štruncových sadech ještě natáhnul.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

MARIÁN TVRDOŇ

Šest let paběrkoval ve 2. lize a čekal na šanci, tu pak chytnul za pačesy v Ústí nad Labem, kde se stal neotřesitelnou jedničkou. V roce 2021 se dočkal životního přestupu do Plzně, kde byl vždy připraven krýt záda některé z jedniček.

V každé ze sezon, které v Plzni strávil, si pár zápasů v lize připsal. I díky tomu o sobě slovenský gólman může říct, že je českým mistrem. V tomto ročníku chytal v nadstavbě proti Baníku a na podzim při absenci Jindřicha Staňka zasáhl do třech zápasů během jednoho měsíce.

Je mu devětadvacet let a asi by se i nadále spokojil se svou rolí, nicméně pozici gólmana mají v Plzni dobře ošetřenou.

Jackpot trefili v Martinu Jedličkovi, na šanci čeká velmi talentovaný Viktor Baier, z hostování by se navíc měl vrátit Dominik Sváček, pokud na něj Zbrojovka neuplatní opci. 

Zdroj: FC Viktoria Plzeň