Bouřlivý konec Allegriho na lavičce Juventusu. Odchod italského kouče může mít právní dohru

Bouřlivý konec Allegriho na lavičce Juventusu. Odchod italského kouče může mít právní dohru

Předčasný konec Massimiliana Allegriho na lavičce fotbalistů Juventusu může mít právní dohru. Gazzetta dello Sport dnes napsala, že ve hře je sedm milionů eur (173 milionů korun), které měl zkušený kouč podle smlouvy dostat v příští sezoně.  

Juventus odvolal Allegriho v pátek, dvě kola před koncem Serie A a dva dny po vítězství v Italském poháru. Šestapadesátiletý kouč se v závěru středečního zápasu pohádal s rozhodčími a po utkání verbálně napadl novináře. Klub vyhazov odůvodnil právě trenérovým chováním, které "považuje za neslučitelné s hodnotami Juventusu a s chováním, které si ti, kteří ho reprezentují, musejí osvojit."

JUVENTUS KVŮLI CHOVÁNÍ VE VÍTĚZNÉM POHÁROVÉM FINÁLE ODVOLAL TRENÉRA ALLEGRIHO

Podle italského sportovního deníku se Juventus kvůli Allegriho chování cítí jako poškozená strana, což by znamenalo, že trenérovi nebude muset vyplatit zbylých sedm milionů eur. Allegri má pět dnů na to, aby podal proti odvolání protest, a pokud by se ukázalo, že Juventus neměl oprávněný důvod pro jeho propuštění, musel by mu doplatit mzdu plus případné odškodnění za poškození pověsti.

Juventus středeční finále poháru nad Atalantou Bergamo vyhrál 1:0 a získal první trofej od roku 2021. Allegri se v nastaveném čase pohádal se čtvrtým rozhodčím, za sarkastický potlesk dostal červenou kartu a při odchodu ze hřiště si naštvaně strhl kravatu a začal si agresivně rozepínat košili. V útrobách stadionu poté údajně sprostě vynadal šéfredaktorovi listu Tuttosport Guidu Vaciagovi a také mu vyhrožoval.

Za chování k rozhodčím dostal Allegri dvouzápasový distanc a pokutu 5000 eur (asi 124 tisíc korun). V závěrečných dvou utkáních povede tým trenér mužstva do 19 let Paolo Montero.

Zdroj: Juventus FC